Wpis z mikrobloga

@MistrzKowalski: Wczoraj jadłem, tylko kielecki kupuje.
A ty masz podniebienie wyżarte polepszaczami smaku, bo tym są inne "majonezy". Kielecki ma naturalny skład z pełną ilością jajek a jakieś winiare czy inne gówno jest takim majonezem, jak tortex ketchupem, czyli nie stało obok.
  • Odpowiedz
@Tasde: człowieku akurat ja lubię ocet (dodaje do mizerii czy sałatki pomidorowej z cebulą), ale te ilości octu w kieleckim to jest przegięcie pały. Mały słoiczek kupiłem, ale długo już nie ruszę kieleckiego (jeśli w ogóle kiedyś go kupie) teraz byłem do tego, można powiedzieć zmuszony, bo jestem w Czarnogórze i innych majonezów nie było.
  • Odpowiedz
@ab6661: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO #!$%@?ŁBYM STAREGO
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: A ja miłośnikiem octu nie jestem, natomiast w Kieleckim mi nie przeszkadza, może kwestia przyzwyczajenia.
Natomiast wolę wybierać produkty pełnowartościowe zamiast oszukanego gówna doprawionego polepszaczami, żeby wytworzyć smak czegoś co tak nie smakuje.
A ty kupiłeś ten majonez w Czarnogórze? Może to jakaś wersja export z #!$%@? octem, żeby go zakonserwować do transportu
  • Odpowiedz
ciągle ma w sobie to coś, a jem go już lata


@r5678: nie jest teraz w wersji "inflacyjnej", tj oszustwo i robienie w #!$%@? klientów czyli zmieniony skład w tym samym opakowaniu? generalnie to zauważyłem że skład wielu keczupów się zmienił na gorsze i wiele zyskało taką formę "żelową" z zaniżoną ilością pomidorów na gram ketchupu.
Dobre są też te z firmy roleski ino drogie dosyć
toresh - >ciągle ma w sobie to coś, a jem go już lata

@r5678: nie jest teraz w wersj...

źródło: ketchup-premium-pikantny-bez-cukru

Pobierz
  • Odpowiedz
Lepszy kielecki majonez trochę zalatujący octem, niż reszta gówien #!$%@? regulatorem kwasowości i solą wapniowo-disodową bo bez niej by się #!$%@? rozpłynęło bo producent #!$%@? na ilości jajek i nawet nie uzyska konsystencji bez sypania tego chemią.


@Tasde: To sobie żryj ten ocet, a nie szczekasz jak pies, co cię obchodzi co kto je? Pałujesz się to tego składu, a ciekawe ile litrów coli tygodniowo wlewasz.
  • Odpowiedz
@toresh: nie odczułem aby coś się zmieniło. jedyne co było to to, że z około 4.70zł podrożał na 7.30zł swego czasu a potem wrócił do swojej ceny.
  • Odpowiedz