Wpis z mikrobloga

Znajomy kiedyś opowiadał mi taką sytuację, że pewnego dnia gdy za granicą siedział, dowiedział się że ktoś z jego bliskich miał jakieś problemy ze zdrowiem, ale później ta osoba zemdlała i nie miał już z nią kontaktu. Nie miał kto na numer ratunkowy zadzwonić, no bo ten znajomy jak pisałem za granicą siedział, w Niemczech. Musiał kontaktować się z inną osobą z rodziny i prosić żeby ta zadzwoniła na #112
Strasznie niefajna sytuacja, bo wydłuża cały proces ratunkowy. Ta historia dała mi taką rozkmine czy da się będąc za granicą skontaktować z polskim centrum powiadamiania ratunkowego
#ratownikmedyczny #zdrowie #medycyna #rozkminy #lekarz
  • 2
@viciu03: To akurat wina Niemiec, ale jest centrum współpracy polsko-niemieckiej w Słubicach, i jak zadzwonisz w Niemczech na 112 i powiesz, że problem dotyczy Polski to zrobią wszystko by pomóc.

Tak samo w Polsce możesz być na wakacjach i mieć rodzinę w UK to polskie 112 przyjmie zgłoszenie i przekaże do służb w Wielkiej Brytanii.

https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/eena-europejskie-stowarzyszenie-numeru-alarmowego-112

Nie wszystkie kraje działają w ramach EENA, ale to nie znaczy że nikt Tobie nie