Wpis z mikrobloga

Czas coś nawodnić...
Gardena- ale to jest wspaniała firma. Bardzo lubię te produkty. Dobrze wykonane, wiele Made in Germany. Super. Od dziecka zawsze na to patrzyłem z podziwem. Takie przeciwieństwo dziadostwa ze starej szopy- np. grabi co się rozpadną po dwóch razach, tylko wysokiej jakości, solidne i ciekawe rozwiązania. Dzisiaj sam to kupuję do ogrodu i jestem mega zadowolony. Oczywiscie mają mnóstwo sprzętu od grabi czy miotły po elektronikę ogrodową, internet itp., ale np. bardzo ciekawy jest np. mechaniczny rozdzielacz wody 1197-20. Jak rozdzielić zdalnie od kranu wodę bez doprowadzania prądu? Super pomysł Gardeny- urządzenie rozdziela wodę na kolejne z sześciu przyłączy po każdym wyłączeniu i właczeniu wody na kranie, co powinno odbywać się przez przymocowany do kranu komputer "wodny" Gardeny (lub ręcznie, ale to trochę bez sensu wtedy). Czyli urządzenie "wie" kiedy przełączyć wodę bez żadnego zasilania.

#gardena #ogrod #dom #ciekawostki #technologia #technika #nauka #rolnictwo #swiat
nowyjesttu - Czas coś nawodnić...
Gardena- ale to jest wspaniała firma. Bardzo lubię ...

źródło: RP-161472

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
tylko wysokiej jakości, solidne i ciekawe rozwiązania


@nowyjesttu: Ja natomiast polecam się dokładnie przyglądać każdemu z ich produktów. Wiele jest zwyczajnie w świecie źle zaprojektowanych albo tylko powierzchownie z masywniejszych materiałów.

Ich najdroższy sekator teleskopowy połamany w transporcie bo nawet nieprzewidziano kartonika stabilizującego obrotową głownie z ostrzem + zrobienie najbardziej narażonego miejsca z półpustego odlewu. Dziwne wyprofilowanie ostrze powodujące czasem utykanie końcówki gałęzi i blokowanie sekatora co trzymając go wyciągniętego 6m
  • Odpowiedz
Cellfast


@nowyjesttu: Węże są chyba najlepsze jeśli chodzi o cenę do jakości. O szpadlach i grabiach słyszałem dużo dobrych opinii. Szybkozłączki kiedyś mieli takie białe bardzo dobre porównywalne z Gardeną za 8 pln a kosztowały coś koło 2 ale je wycofali i zrobili mniej ergonomiczne zielone i na moje tandetniejsze.

Jest sporo firm które mają swoje udane narzędzia Fiskars, Wolf Garten nawet jakieś Verto, Bradas czy Yato mimo że to rebrandowane
  • Odpowiedz