Wpis z mikrobloga

Ponieważ rdza redukuje wagę mojego forda przez co jest coraz szybszy i boję się tej mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°) przyszła pora na zmianę.
Co jest godnego polecenia w cenie 40000-45000zł minimum te 140KM?
Robię jakieś 17000km rocznie 50:50 miasto i trasa.
Diesel odpada, interesuje mnie tylko benzyna i fajnie gdyby była instalacja gazowa, ewentualnie silnik który się nadaje pod LPG.
Myślałem o astrze j, citroen ds4 itp.
#motoryzacja #pytanie #lpg #cokupic #samochody #autohandel
  • 25
@szyps Nie myśl o citroenie w benzynie. 1.6 thp to gówno.

Jak chcesz lpg to astra albo jakieś Renault z 2.0 tce.

Jak nie musi być lpg to leon/octavia albo golf z 1.4 tsi 125/140. Spali ci jakieś 6L.
  • 0
@piwakk: Dlaczego to takie gówno? Byłem u paru mechaników i jakoś negatywne się nie wypowiadali. Gaz podobno też podejdzie do tego silnika.
@trzaichlac69: Astry J jest na pęczki więc chyba nie każdy 1.4T jest zajechany?
@szyps: To ja nie wiem u jakich ty mechaników byłeś... Wpisz "1.6 thp opinie" w google. Ten silnik to jeżdżąca mina. Do tego to wtrysk bezpośredni.
@szyps Zrobisz skrzynię za 2-3k, zalejesz oleju pod korek i będzie śmigać, nie ma co przeżywać. Pytanie tylko czy chcesz wydać 40k na starego Opla? Za 50k kupisz Astrę K 1.4T. Wersja bieda dla przedstawiciela ale zawsze to model wyżej. Też mam taki budżet no i nie ma co kupic, a w benzynie to już totalne dno.
  • 0
@Jacques-Pierre: Gdybym mógł dołożyć... Rynek jest przetrzebiony i faktycznie ciężko coś godnego uwagi znaleźć. Podejrzewam, że będzie jeszcze gorzej dlatego chcę coś do końca roku kupić.
@szyps: Moja rada? Kup sobie coś fajnego, z jajem, nawet jakiś starszy rocznik, z gorszym wyposażeniem, jakieś V6 z fajnym wydechem i LPG, byle by było zadbane. Samemu ciężko coś znaleźć, popytaj może po rodzinie, znajomych, albo ściągnij z zagranicy przez jakąś firmę, która się tym zajmuje. Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi wozidełkami.