Wpis z mikrobloga

#rower mam pytanie do was

szlag trafił mi piastę tylną w rowerze i podjąłem decyzję o złożeniu kół z części zamiast kupna zestawów.... ponieważ zestaw kół na osie sztywne 12x142 tył i 15x100 przód nie istnieją.

przyjechały już do mnie obręcze, teraz czekam na piasty jednakże pozostał temat szprych. jak wyliczyć rozmiar szprych potrzebnych do zaplecenia koła tak aby nie były ani za krótkie ani za długie?
  • 18
ponieważ zestaw kół na osie sztywne 12x142 tył i 15x100 przód nie istnieją


@lktr1: istnieją, endcapy w piastach DT tylko wymieniasz. Chyba mi się 15mm gdzieś wala w przydasiach, mogę oddać za połowę ceny :)
@ujdzie: obręcze były jakieś no-name a piasty to #!$%@? firmy Formula

teraz zamówiłem piasty przód/tył Deore XT, a obręcze z WTB KOM LIGHT i-23

ale dzięki za propozycję
@ujdzie: różni ludzie mówią różne rzeczy o shimano, tak samo jak inni o tektro, prowheel, formula i innych chińczykach, poza tym brałem sensowniejsze modele piast kompatybilne do specyfiklacji roweru
|
- tarcze na centerlocka
- piasta 12x142 tył i 15x100 przód
- na 32 szprychy (sam ważę koło 100kg i sporo jeżdżę ostatnio po lasach)
- kompatybilna piasta tylna z bębenkiem mtb shimano 11-rzędowym

co do innych części shimano, rower w
@lktr1 łożyska, bebenek nierówno chodzi, OEMowy szajs od Krossa. Nie opłaca się naprawiać, sprawdzone na innych "eksploatacyjnych w dłuższym okresie" częściach.
I nie kupuje się piast shimano (°°

bo?


@lktr1: nie wiem jak XT, ale shimano zawsze miało kulki zamiast łożysk maszynowych, jak tego nie pilnujesz to po sezonie potrafi klęknąć. Do tego średnie uszczelnienia. Chyba gorsze opinie (z tych markowych) od Shimano ma tylko Giant.
@lktr1: @Falquan bo shimano ma #!$%@? kulki zamiast zamkniętych łożysk aka maszynowych. Uszczelnienie piasty gówno działa- byle myjka zabija łożysko. Serwisowanie tego to jest dramat. I te wieczne luzy na bębenkach, jakieś #!$%@? podkladki, łapanie kulek na smar, kasowanie luzów na oko bo #!$%@? wie jaki niutonarz (o ile masz wogle taki klucz dunamo), a idź pan w #!$%@?. A tak masz elegancko maszynowe, dostępne w każdym sklepie w małym mieście,
@GrubyKociol no po żołniersku i skutecznie. Tylko gdzie znajdę piastę na normalnym lozysku pod qr? Bo jak sprawdzałem to qr9x135 +10rz kaseta +tarcza centerlock max XT mogę wsadzic. :X