Wpis z mikrobloga

#linux Witam, problem jest i to całkiem dziwny. I use #fedora 38 workstation btw. Kiedy odpalam komputer to zamiast GRUB'a pojawia mi się szary ekran. Po wyłączeniu komputera przyciskiem i ponownym włączeniu nagle działa. Mam tak codziennie i jest to nieco irytujące. Moje specki to
cpu: AMD Ryzen 5 3600
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 super

no i dysk ssd SATA na którym stoi linuch, ale bootloader jest na dysku NVME razem z bootloaderem windowsa 10
  • 15
dysk ssd SATA na którym stoi linuch, ale bootloader jest na dysku NVME razem z bootloaderem windowsa 10


@MomonSan: dualboot z windowsem do pary to nie jest "i use fedora btw".
Masz mniej problemów niż się o nie prosisz, ciesz się, że masz tak dobrze jak teraz.
@wykopyrek No ale co to za problem że dual boot. Po coś jest ta opcja jednak i wiele odór z tego korzysta i nie uświadcza problemów z tego powodu. A tutaj też nie dzieje się to zawsze tylko przy 1 uruchomieniu każdego dnia. Z ubuntu takie akcje się nie działy więc może coś w fedorze po prostu
@MomonSan: sam dual boot to nie problem o ile np: windows jest na dysku a, linux na dysku b, a dysk z którego bootujesz to b. Jeśli jednak masz windowsa na dysku a, linux na dysku b, a dysk z którego bootujesz komputer to również dysk a wtedy przy każdej aktualizacji windowsa pojawiają się problemy
@MomonSan: to nie problem, weź pendrive i skopiuj katalog domowy na niego - komenda rsync -aXS --progress /home/. /katalogpendrive/. po reinstalacji zwyczajnie katalog user zastąp tym z pendrive i będziesz miał wszystko co ustawiłeś