Wpis z mikrobloga

Wiele osób cieszy się z wyjazdu Ukraińców z Polski. Ja natomiast tylko wyobrażam sobie te dramatyczne dialogi w tysiącach januszexów w Polsce :

Panie Inżynierze Areczku, pan jest świeżo po studiach, pracuje pan u nas dopiero pół roku, a właśnie Saszka z produkcji wrócił do kraju. Panu natomiast przydało by się więcej praktycznego doświadczenia, wiec wyszliśmy z taką propozycją żeby pan sobie trochę na tej Saszki tokareczce popracował.
Po co panu siedzieć w tym biurze projektowym i zawracać sobie głowę obliczeniami jak na tokreczce to tylko korbką kręcić trzeba. 8 godzin i do domu. Nie musi pan już stresować się czy obliczenia wytrzymałościowe są poprawne. No żyć nie umierać, prawda Pani Bożenko?
No to Panie Areczku niech pan już zmyka tam na stanowisko.

#ukraina #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #pracbaza
Mezomorfix - Wiele osób cieszy się z wyjazdu Ukraińców z Polski. Ja natomiast tylko w...

źródło: IMG_0755

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • 0
@BayzedMan jest jeszcze inny problem o którym nikt nie mówi xD ukri uciekają bo mogą, wcześniej też jechali jak dostali gdzieś wizę na zachodzie. Myślisz że ci z Bangladeszu nie wiedzą że za Odrą zarobią 3x tyle nawet na czarno?
Jest jeszcze możliwość zatrudnienia w pl i delegacja do de ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
tak właśnie wygląda mój związek małżeński


@Holololo: Małżeństwo mojego ojca z matką również, a oboje są Polakami. Obawiam, że w toksycznym małżeństwie pierwsze skrzypce gra coś innego niż narodowość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: Podajesz niepelna wersje dialogu. Pelna wersja brzmi:
"Panie Inżynierze Areczku, pan jest świeżo po studiach, pracuje pan u nas dopiero pół roku, a właśnie Saszka z produkcji wrócił do kraju i zginal bohatersko: spadl po pijaku z mola w Odessie podczas party na plazy w Arkadii. Panu natomiast przydało by się więcej praktycznego doświadczenia, wiec wyszliśmy z taką propozycją żeby pan sobie trochę na tej Saszki tokareczce popracował.
3
  • Odpowiedz
Panie Inżynierze Areczku, pan jest świeżo po studiach, pracuje pan u nas dopiero pół roku, a właśnie Saszka z produkcji wrócił do kraju. Panu natomiast przydało by się więcej praktycznego doświadczenia, wiec wyszliśmy z taką propozycją żeby pan sobie trochę na tej Saszki tokareczce popracował.

Po co panu siedzieć w tym biurze projektowym i zawracać sobie głowę obliczeniami jak na tokreczce to tylko korbką kręcić trzeba. 8 godzin i do domu. Nie musi pan już stresować się czy obliczenia wytrzymałościowe są poprawne. No żyć nie umierać, prawda Pani Bożenko?

No to Panie Areczku niech pan już zmyka tam na stanowisko.


@Mezomorfix: ze wszystkich sytuacji ta nigdy nie wydarzy się najbardziej.
Na pewno ktoś zainteresowany pracą w biurze projektowym pójdzie na tokarke bo akurat przypadkiem obok biur taką
  • Odpowiedz
@BayzedMan albo dzieci których Polacy nie chcą. to że nie będzie rąk do pracy nie znaczy że ludzie zaczną zarabiać duże pieniądze xd za to Europa jeszcze bardziej straci na znaczeniu
  • Odpowiedz
@Mezomorfix:

ale inżynierów areczkow jest pełno, praktycznie co drugi młody Polak jest po studiach wiec siłą rzeczy cześć z nich będzie musiała pracować poniżej wykształcenia


Tylko za tych inżynierów też będzie musiał ktoś wskoczyć. Jeżeli teraz nie ma przesytu, to nie będzie go tym bardziej po wyjeździe Ukraińców. Może być tak że taka praca fizyczna stanie się bardziej opłacalna.
  • Odpowiedz
  • 0
@dexterpol: Ja jestem za rozsądnym przyjmowaniem imigrantów. Czyli niech np rząd utworzy biura w innych państwach i niech dokładnie sprawdza tych którzy się zgłoszą, po czym można im nawet jeszcze przed przyjazdem znaleźć konkretną pracę i miejsce zamieszkania.
Ludzi jest tyle na świecie że możemy sobie przebierać i sprowadzać tych którzy nam się przydadzą.
O pontoniarzach i przechodzących przez dzikie granice, nie ma mowy.
  • Odpowiedz