Wpis z mikrobloga

musisz trzymać 2000 obrotów, lekko puszczać sprzęgło i na końcu zwolnić ręczny


@sizzln: nie mam wyczucia w nodze jak ja klikam gaz to #!$%@? na 3 tysiace a jak ujmuje to spada na tysiac
A sprzeglo puszczam albo za wolno albo za szybko
@MondryPajonk pocwicz na luzie trzymanie silnika na obrotach. trzy tysiące, dwa koble, półtora tysiąca, znów dwa tysiące i tak w kółko az do opanowania wyczucia. w interwałach po 7 sekund na przykład. Potrzebujesz obycia z wozem, najlepiej gdybyś pojeździła z kimś bliskim po bocznych czy polnych drogach
@MondryPajonk: zanim puścisz ręczny popuszczasz trochę sprzęgło żeby auto 'złapało' wtedy powinno stać pi razy drzwi w miejscu bez hamulca i żeby nie zgasło ani się nie stoczyło tylko jechało do przodu leciutko naciskasz gaz w momencie puszczania ręcznego.
@MondryPajonk oprzyj sobie prawą nogę o podłogę i pozwól masie stopy lekko muskać gaz, sprzęgło przyjdzie z czasem, naucz się robić górkę z ręcznego tylko na egzamin - 5k obrotów i jazda, za to nie mogą oblać, a zawsze ruszy, na mieście jak jesteś to sobie z pół sprzęgła startuj bo jest prościej i nie musisz machać rękami
oprzyj sobie prawą nogę o podłogę i pozwól masie stopy lekko muskać gaz, sprzęgło przyjdzie z czasem, naucz się robić górkę z ręcznego tylko na egzamin - 5k obrotów i jazda, za to nie mogą oblać, a zawsze ruszy, na mieście jak jesteś to sobie z pół sprzęgła startuj bo jest prościej i nie musisz machać rękami


@Retsew: ja juz mam 28h jak cos XD Instruktor mi pomagal i trzymal sprzeglo
@MondryPajonk no to #!$%@? instruktor jak sprzęgło trzymał xD mój był baaaardzo rygorystyczny i mnie wyzywał jak coś źle zrobiłem ale dzięki temu za 1 szym zdałem, teraz to nie wiem, weź sobie prywatne auto na jakimś podwórku potrenuj sprzęgło.

dobre ćwiczenie to zamknij oczy i dodawaj gazu aż będziesz słyszał 1.5-2k obrotów- naucz się na dźwięk/drżenie auta jeździć to będzie prościej.
@MondryPajonk :( no to lipa totalna, w każdym razie pamiętaj o tym, żeby się nie stresować za bardzo na egzaminie, porządnie wyspać, nie zachlac dzień wcześniej i ogólnie nie pajacowac, nawet jak nie umiesz idealnie jeździć, ale nie popełnisz dużego błędu to i tak cię przepuszcza.
@MondryPajonk
Sposób 1: prawą stopą trzymasz hamulec i przechylasz ją tak, żeby w tym samym czasie wciskać gaz, dajesz te 2000 obrotów i puszczasz sprzęgło powoli, w tym samym czasie prawą stopą puszczając hamulec. Tak, tak, używasz prawej stopy do hamowania i dodawania gazu jednocześnie.
Sposób 2: jeśli rzeczywiście musisz u używać ręcznego. Puszczasz sprzęgło, tak aby zaczęły spadać obroty, w tym samym czasie puszczasz ręczny, dodajesz gazu, puszczasz sprzęgło do końca.
@MondryPajonk mi ktoś miły z wykopu wytłumaczył, że mam puszczać hamulec ręczny wtedy gdy auto troche podniesie dziób do góry, czy to działa? W dodge chargerze dziób podnosi się do góry ale tam jest automat( ͡º ͜ʖ͡º).

jest to faktycznie kwestia wyczucia, na egzaminie sie nie #!$%@? (szczególnie jak będziesz zdawać na #!$%@? wordowskiej lce) i daj #!$%@? miodu, będziesz mieć pewność że nie stoczył się do