Wpis z mikrobloga

Hej, szybkie pytanie. Na jakim etapie budowy zamawiacie okna? Wiem, ze na okna czasami 'troche' sie czeka.... Czekacir na SSO czy zgodnie z projektem czy jeszcze jakos inaczej? #budujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@tarkan: Na pewno nie czekaj na SSO, zamów tak szybko jak to możliwe. Jak masz finalny projekt i załatwione wszystkie badania oraz pozwolenia, czyli możesz wbijać łopatę w ziemię - od razu zamawiaj okna.
  • Odpowiedz
  • 4
@Mirkosoft jeżeli ma ekipę która mu co do centymetra zrobi otwory okienne jak z projektu to spoko, ale w trakcie budowy zawsze można coś jeszcze lekko zmienić i lepiej aby firma zebrała wymiary już z gotowego budynku.

na okna się czeka 3-4 miesiące, więc jak ma się na zimę SSO to najlepiej Zamówić i na wiosnę będą.
  • Odpowiedz
@tarkan: jeśli jesteś pewny że nie będzie żadnych zmian w otworach i murarze zrobią to super dokładnie to zamawiaj na etapie fundamentu
Ja będę zamawiał jak będzie dach, okniarz przyjdzie i pomierzy. I nie będzie żadnej lipy ze cos nie pasuje
  • Odpowiedz
@tarkan: To zależy od harmonogramu. Z jednej strony, jeżeli zależy Ci na czasie i zamierzasz coś działać zimą w środku (elektryk, hydraulik) to wstawiaj jak najszybciej. Ja bym jednak nie ryzykował zamawiania okien bez posiadania otworów okiennych. Z drugiej strony, jeżeli chcesz dalsze etapy popchnąć dopiero wiosną, to lepiej zamawiać zimą a montaż zaklepać na wczesną wiosnę. A przez zimę niech przewieje. Pamiętam jak się bałem trzymać SSO przez zimę, że
  • Odpowiedz
Najbardziej pewny moment to SSO. Przy gotowych otworach ryzyko pomyłki wymiarowej jest nikłe.
Zamówienie okien z projektu wymaga wielkiej samokontroli przez ekipę budowlaną i pilnowania wytycznych jak i projektu etc.
Termin 2 czy 3 miesięcy realizacji montażu okien to nie jest czas, który mocno wstrzymuje realizację budowy a pozwala spać spokojnie
Jeśli zastanawiałbyś się nad oknami dachowymi, warto jest przejrzeć je sobie tutaj https://sklep.fakro.pl/
  • Odpowiedz