Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce jest takie ssanie na nieruchomości? Przecież to jest popie@#&# że nie masz nawet zbytnio czasu do namysłu, bo jest dziesięciu chętnych na twoje miejsce do kupna, sprzedawanie dziury w ziemi z terminami na 2025 rok, w wynajmie to landlordzi robią castingi na najemców i targujecie się między sobą o kawalerkę 20 m2 xD.
Na zachodzie też to tak wygląda? Nieironicznie pytam, nie wiem. Patrząc na to wszystko pozostaję jedynie kupić wzmocniony sznur w Obi i odciąć się z tego szaleńczego pędu do nikąd, to nie jest kraj dla ludzi.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 31
@Wraczek fajnie jest płacić 2400 za 45 metrów we Wrocławiu w nowym bloku bez żadnych dodatkowych opłat, dobrze że koleś od którego wynajmuje ma za dużo pieniędzy XD
@Wraczek ostatnio szukałem w poznaniu kawalerki 30m lub większej (imo najnizsza wartość nadająca się do mieszkania dla dorosłego singla) to za mniej niż 2k nie da się znaleźć niczego co by spełniało dwa warunki: nie było ruiną, nie leżało na totalnym zadupiu. Wszystkie sensowne oferty są rezerwowane niekiedy nawet bez oglądania mieszkania. Ostatecznie udało mi się znaleźć 30m za 2,2k w spoko lokalizacji, ale co się naszukalem i nadzwonilem to moje
@patryk_66: To w co innego inwestować? Racja, od zawsze mówiło się że inwestycja w mieszkanie jest po prostu bezpieczna, spłacisz, później je wynajmujesz, czysty pieniądz (oczywiście z ryzykiem nieuczciwych najemców). W co innego Polacy mają inwestować? W jakieś start upy? Nikt tego nie ogarnia, ja myślałem jeszcze nad wykupieniem miejsc parkingowych i ich wynajmie, ale to brzmi trochę słabo.
47,48% od 2017, wliczając prognozę 11,9% za ten rok. Jeżeli policzysz kwartałami to będziesz mieć około 50%, mi sie tego nie chce robic


@unlucky_: 50% inflacji, a nie 50% straty wartości pieniądza, ale i tak tego nie zrozumiesz bo nie rozumiesz procentów XD