Wpis z mikrobloga

Firma, w której pracuję ewoluowała na przestrzeni lat, rosła z takiego typowego januszexu do rozmiarów korpo, ale jednak niektóre elementy januszexu dalej są tutaj silne. Dlaczego o tym piszę?

Pracuję jako młodszy inżynier w dziale technicznym i zadzwoniła do mnie w zeszłym miesiącu kierowniczka równoległego działu, że bardzo chętnie widziałaby mnie u siebie w dziale i co ja na to. Odpowiedziałem, że możemy oczywiście możemy pogadać, a że moja pensja zaczynała mnie pomału boleć to tym bardziej nie miałem nic przeciwko. Na rozmowie chcieli dać mi awans na "regulara" i parę dodatkowych benefitów.

Dzisiaj dostałem od kadrowej ofertę nie do odrzucenia w postaci zmiany działu za to samo siano, znowu jako "młodszy" i do tego na umowę na okres 6 miesięcy, gdzie obecnie pracuję już na umowie na czas nieokreślony i do tego musiałbym się na nowo wdrażać w nowe tematy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #korposwiat #januszebiznesu #januszex
  • 28
  • Odpowiedz
@Klim4s spróbuj jej się pożalić. W firmach z dna rodzinnym często jest tak że zarząd jest odklejony od ustaleń. Jak kierowniczka jest dobra to ogarnie sytuację. Jak nie to nie było warto nawet za lepszą kasę.
  • Odpowiedz
@Klim4s: xD typowe dla mojej ex-kierownik, tez juz nie januszex, ale wciaz nie korpo :D. w dniu, w ktorym mnie wyebano przelozona powiedziala, ze ma srake i musi spadac. wylaczyla teamsy i juz 3 miesiac sie nie odzywa
  • Odpowiedz
@Klim4s: Jak tak cię boli twoja obecna pensja to idź pogadać o podwyżce a nie się dziwisz, że gdy widzą frajera to chcą go dalej wykorzystać.
Jeśli robisz dobrą robotę to porusz to jako argumenty za podwyżką a nie czekasz by ktoś ci sam coś dał gdy ty siedzisz cicho, ergo, wszystko ci odpowiada.
Szkoda życia by marnować czas przy czymś co ci nie pasuje.

Ludzie to serio są niewolnikami
  • Odpowiedz
@Klim4s: Na UoP nie ma propozycji nie do odrzucenia. Nikt nie może zmusić CIę do podpisania aneksu. Możesz odmówić podpisania go i jedyne co wtedy mogą zrobić to wypowiedzieć pierwotną umowę na normalnych warunkach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Worm91 spokojnie, nie dostałem tego na papierze od razu do podpisania. Powiedziałem jakie są moje warunki i albo na to pójdą, albo zostaję w obecnym dziale (przynajmniej dopóki nie znajdę nowej roboty)

@m0rgi spokojnie, próbowałem. W moim obecnym dziale nie ma siana, więc chciałem ten dział zmienić. Jak to nie wyjdzie to po prostu zmienię robotę. Co by nie było to moja obecna firma naprawdę dobrze wygląda w CV, więc
  • Odpowiedz