Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci ile czasu po licytacji komorniczej następuje zmiana właściciela w KW?

czy jak w marcu była licytacja nieruchomości, mamy sierpień a w KW nadal są właściciele wyszczególnieni ci sami co w informacji o licytacji + nie istnieją w KW żadne wzmianki to znaczy, że nie było zainteresowania? czemu w takiej sytuacji ten komornik nie zorganizował drugiej licytacji nieruchomości?
  • 8
  • Odpowiedz
to "na ogół" wygląda


@affairz: nikt Ci nie odpowie, bo nie wiadomo co to za nieruchomość, kiedy była 1 licytacja, czy została sprzedana czy nie? to wie tylko komornik o ile będzie Ci chciał odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@affairz: Zmiana właściciela to już dobra wola sądu ile zajmie czasu, nie dzieje się to z dnia na dzień. Przy licytacjach uproszczonych jest trochę szybciej. Mam licytacje z 30.06.2023 w których jeszcze zmian nie ma, a ze stycznia 2023 dopiero postanowienie o przysądzeniu dostałem po 5 miesiącach czyli koło maj-czerwiec. Odnośnie drugiej licytacji to czasami jej nie ma...bo wierzyciel nie ciśnie, a komornikowi też nie zależy. Wszystko zależy od nieruchomości
  • Odpowiedz
  • 1
@Reynald: szczerze, nie. formalnie są 2 licytacje, nie ma 3 z jeszcze niższą ceną. może zmieniają tryb sprzedaży potem i nie robią już licytacji? nie wiem
  • Odpowiedz