Wpis z mikrobloga

  • 1
@PiersiowkaPelnaZiol właśnie piję pierwszy raz, smak identyczny jak inne naturalne białka które miałem, konsystencja prochu, kolor itp zero różnicy literalnie - trochę się bałem ale zrobiłem research i widziałem że ludzie piją i chwalą ich białka już od roku czy dwóch, teraz i ja mogę śmiało polecić. Brać póki jest w śmiesznej cenie, cieszę się że zaryzykowałem bo płaciłem po 250-300 za puszkę, wiec kupiłem 3 w cenie 1 przy cenie 97zł
  • Odpowiedz
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol ja jestem na ostrej redukcji wiec z wodą, oszczędzam każde kalorie. Nic strasznego w sumie, smakuje jak rozwodnione mleko - imo lepsze to w kwestii naturalnego smaku niż ładowanie się sukralozami, aspartamami, gumami i innymi gownami które są w każdym smakowym białku. Polecam ten styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol dodam że w sumie nawet jak zejde z redukcji to i tak będę pił z woda, dzisiejsze mleka które się kupuje to nie mleko tylko chemiczny koktajl bo krowy żrą i piją syf - mleczko git raz na jakiś czas ale pic np 2 x dziennie non stop z białkiem? Dla mnie odpada.
  • Odpowiedz
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol 100g białka podziel sobie na dwa po 50g np po śniadaniu i po kolacji czy jak tam chcesz - efekt będzie lepszy. Spróbuj z wodą może Ci podejdzie, z pewnością tak najzdrowiej. Tylko cardio robisz? Ja schudłem prawie 30kg z zero cardio, tylko trening siłowy - chyba ze lubisz cardio to spoko, ja nie trawię. Najważniejsze to odpowiedni deficyt kaloryczny (nie za duży tez), trening właśnie cardio czy silka i wytrwałość,
  • Odpowiedz
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol nie wiem ile na 100g nigdy tyle na raz nie dałem, przy 50g/60g zalewam 3-4 shakera czyli pewnie na 50/60g daje z pol litra wody, musisz dopasować pod siebie tak żeby Ci smakowało ale i się rozpuściło, z pewnością lepiej trochę więcej wody niż za malo i pić papkę.
  • Odpowiedz