Wpis z mikrobloga

Zalozmy taki scenariusz, ze chce zmienic prace, ale w horyzoncie powiedzmy pol roku mam zaplanowane dluzsze wakacje (dajmy na to 3 tygodnie). Czy z waszych doswiadczen stanowi to generalnie problem dla firm szukajacych nowych pracownikow czy tez do dogadania? Pytanie glownie do #programista15k ale tez #korposwiat #pracbaza
  • 12
Zalozmy taki scenariusz, ze chce zmienic prace, ale w horyzoncie powiedzmy pol roku mam zaplanowane dluzsze wakacje (dajmy na to 3 tygodnie). Czy z waszych doswiadczen stanowi to generalnie problem dla firm szukajacych nowych pracownikow czy tez do dogadania?


@ElMatadore: nigdy to nie był problem, przy rekrutacji podawałem plany urlopowe.
@ElMatadore: pisz w pytaniach zawsze czy UOP czy b2b (godzinowka/ryczałt). Normalnie bierzesz urlop i nara. To dużo zależy od formy rozliczania urlopu (mówię o b2b), np. Czy w umowie masz wyzsza stawke i każdy dzień urlopu pomniejsza ja czy mniejsza stawka a dni urlopowe zdobywasz z każdym miesiacem. W drugim przypadku niektóre firmy idą na rękę i awansem dają urlop a inne nie i pociągają z wypłaty.
@arysto2011: zdecydowana większość firm się na to nie zgadza. Firmy zatrudniają ludzi nie dlatego że lubią tylko dlatego że jest więcej pracy niż aktualnie devow. Przez 3 miechy to można wdrożyć nowa osobę która będzie pracować normalnie cały rok. No ale jak znajdujesz takie firmy które ci na to pozwalają to spoko