Wpis z mikrobloga

@xBodziu: schłodzić da radę tyle że w miejscu gdzie klima będzie będziesz musiał ustawić dziesięć stopni mniej niż temperatura jaką chcesz uzyskać w pomieszczeniu na drugim końcu mieszkania. Do pomieszczenia z klimą będziesz musiał chodzić w swetrze żeby nie umrzeć z wychłodzenia
  • Odpowiedz
@xBodziu: jak ustawisz w jakimś miejscu wiatrak przepychający zimne powietrze w kierunku niechłodzonej sypialni to może zadziałać, ale pytanie czy o to chodzi. Dwie jednostki wewnętrzne do jednej zewnętrznej - droższe, ale duże lepsze rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@xBodziu to nie będzie działać, chyba że tak jak kolega wyżej opisał, ale wtedy też szybko zajedziesz sprężarkę. Jedna jednostka wewnętrzna - jedno pomieszczenie
  • Odpowiedz
@xBodziu: schłodzi, w sypialni będzie 1-3 stopnie więcej i trzeba będzie w salonie ustawić niższą temperaturę bo cyrkulacja zimnego powietrza jest słabsza. Na 60m2 kup dużą klimę 5kW i powinna schłodzić całe mieszkanie tylko to potrwa trochę dłużej niż jakiś split z dwoma wewnętrznymi.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf dlatego napisalam jedna jednostka WEWNĘTRZNA.

@xBodziu jak pracowałam w klimie jakiś czas temu przy projektowaniu to NIE polecam LG. Za to Gree są tanie i spoko. Z drugiej strony półki cenowej to Mitsubishi było świetne. Tylko ceny takie jak w Gree, ale w Euro zamiast w PLN xD
  • Odpowiedz
@xBodziu coś tam schłodzi, ale będziesz miał lodówkę w pokoju z jednostka wewnętrzna. Ja właśnie na 60m zamontowałem multipslita 2+1 i myślałem że będzie mi elegancko chłodzila dwa pokoje a z racji na ustawienie jednej z jednostek chłodzi w cholere jeden pokój, drugi ledwo, ledwo. Dwóch jednocześnie nie odpaliłem, może wtedy byłoby coś lepiej.
  • Odpowiedz