Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie wykańczania mieszkania deweloperskiego i muszę kupić sprzęt do kuchni i łazienki. Może ktoś wykańczał niedawno mieszkanie i spędził odpowiedni czas na researchu i chciałby się pochwalić co udało mu się kupić? Strasznie nie chce mi się oglądać jakichś rankingów lodówek, piekarników itd., żeby wybrać najlepszą rzecz. Interesują mnie rzeczy ze średniej półki typu 4k za lodówkę i prawie wszystkie rzeczy w kuchni w zabudowie (oprócz lodówki bo będzie bez frontu przy drzwiach). Szukam lodówki, piekarnika, mikrofali, płyty indukcyjnej, okapu, pralki, suszarki i innych takich podstawowych rzeczy. Może ma ktoś z Was jeszcze jakiegoś excela z rzeczami, które sobie kupił z nazwą produktu i potencjalnie linkiem do sklepu?

#nieruchomosci #elektronika #agd
  • 18
@wetorek2: Amica w większości piekarników, nawet w najdroższych modelach ma wadę fabryczna z nagrzewaniem się panelu przedniego. Beko zazwyczaj ma najtańsze produkty w kategoriach, a nawet najwyższe modele są kiepskie w porównaniu do koreańskich sprzętów.
@miro97 kup co ci się podoba, bo marka dziś znaczy tyle co nic, masz tak naprawdę loterie jakościową i serio przepłacać za znaczek typu Mielle nie warto. To na co warto ewentualnie zwrócić uwagę to zastosowane technologie:
- zmywarka: ma być z prawdziwej stali nierdzewnej, szczególnie dno. Np. Bosh made in Germany od serii 4 wzwyz.
- piekarnik: pyroliza > kataliza - tu wiele producentów stosuje to rozwiązanie, wybór ogromny.
- płyta:
@miro97 lodówka z samsunga oni się w tym specjalizują. Ogólnie resztę agd szukaj elektrolux lub bosch. Suszarka moim zdaniem musi mieć opcje automatycznego czyszczenia w boschu nazywa się to auto clean
@miro97

@mat0707: z tego co widzę i słyszę to chyba samsung jest w miarę porządną firmą i robi większość rzeczy ok a w szczególności lodówki


W sumie to głównie lodówki. Pralki im nie wychodzą tak piszą na elektrodzie. Reszty nie wiem
@miro97 raczej jakość powinna być na podobnym poziomie, ale to przez programowalne awarie bo produceni stosują np. łożyska w pralce które padną po 2000 praniach albo bezolowiowe luty przez które sterownik padnie po 4 latach. Wszystko chińska tandeta która z długowiecznością nie ma nic wspólnego.
@miro97: LG ma na stronie promocje -15% na wybrane produkty przy zakupie 2 + 3% za pierwszy zakup po rejestracji,.
Tylko te 15% jest wtedy na OBA produkty, tego nie ma w żadnym sklepie.
Można kupić lodówkę + mikrofalę, do tego na drugi zakup pralkę + suszarkę, jak na drugie konto to jeszcze też 3% wpadnie.
Wszystko co wymieniłem ma dość ciekawe rozwiązania, chyba mają patent na kurtynę powietrzną w lodówce,
@GoodLikE: Potrzebuję lodówki do obudowy. I mam do wyboru dwa modele- Samsung Kitchen Fit lub Bosch KGN392WDF (mogę ją postawić przy ścianie i obudować).
Co jest lepszym wyborem?
@wetorek2 ja bym brał Samsunga. dwa lata temu kupowałem wszystko do domu, byłem w kilku miejscach i każdy sprzedawca mówił, że lodówka tylko samsung. Na mieszkaniu Samsung, w domu teraz Samsung, u rodziców Samsung i nic się nie psuje. Teściu też sprzęty AGD naprawia i mówi, że Samsungów najmniej naprawia.
@miro97: Ja nie mogę, jak czytam te wywody specjalistów pod #agd to krew mnie zalewa. Zanim wykop nie zmienił szaty graficznej, pomagałem tu wybierać sprzęt, zamawiałem, doradzałem. Poczytaj sobie moje starsze wypisy pod tym # to na pewno znajdziesz coś dla siebie.