Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanko.
Składam sobie zestaw komputerowy na platformie Ryzen 5, i chciałbym posłużyć się opiniami ekspertów.
Kupiłem płytę główną Asrock A520M-HVS, i planuję kupić SSD 1 TB w kwocie do 200 zł. W tej kwocie wyczytałem, iż jednym z najlepszych dysków jest WD Blue SN570. Na stronie Asrocka w zakładce Support -> Storage Ultra M.2_SSD Module Support List nie ma tego dysku. I tu mam pytanko, czy ten dysk zadziała z tą płytą główną, skoro nie ma go na stronie producenta w zakładce wspieranych dysków? W teorii zarówno płyta jak i dysk mają slot M.2 PCIE 3.0 x4.

#pc #pcmasterrace
  • 5
@gomjeden: Dzięki wielkie,
Szczerze póki co zamierzam grać tylko w Fifę, co roku ją kupuje, no i jak wyjdzie to GTA VI. Powiedzmy że jestem niedzielnym graczem, który kilka razy w tygodniu zagra na tą godzinę czy dwie.
Asrock A520M-HVS


@mignick: ale jak możesz zwrócić, to w podobnym budżecie są znacznie lepsze modele:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-msi-b450m-pro-vdh-max?gclid=CjwKCAjwloynBhBbEiwAGY25dJBiUiLQlVmQDhPrXRYCqg4UcLroBfvHS-jkXemgysmSHhxrBXw8-BoCBVAQAvD_BwE

jednym z najlepszych dysków jest WD Blue SN570


@mignick: jest jednym z w miarę dobrych z niskiej-średniej półki. Obiektywnie wcale nie jest jakiś szybki ani nie wyróżnia się szczególnie

#majk3lskladapcty
Asrock A520M-HVS


@mignick: po pierwsze jest na słabym, ograniczonym chipsecie, ma ubogie wyposażenie i widać, że wiele decyzji projektowych podporządkowanych niskiej cenie. Po drugie słaba sekcja zasilania może ograniczać wydajność mocniejszych procków. Dałem ci np link do znacznie lepszego modelu w podobnej cenie, ale obecnie płyty na AM4 są już w ogóle tak tanie, że najbardziej warto brać solidne modele, jak np.

MSI B550-A PRO za 459 zł

Takie modele oferują