Wpis z mikrobloga

@Megasuper: Czasem znajdziesz podobne w dużych marketach... Mogą różnić się smakiem zwłaszcza od tych południowo włoskich gdzie masowo ładuje się w nie ziarna kopru (finocchio) ...Polecam poddusić na białym wytrawnym winie.
@Megasuper: To tak poza tymi markerami szanse marne... Chyba że nasz w pobliżu sklep z typowo włoską żywnością. Ewentualnie objechać lub obdzonić wszystkie lokalne masarnie. Nie wiem czy warto, to kiełbaski jak kiełbaski. Dobre ale nic specjalnego.
  • 1
@docent-hd domyślam się że są raczej średnie w smaku ale mam przepis i tam jest ta kiełbasa. A duże markety #!$%@?ę bo serio tam za wiele delikatesów nie ma. Ostatnio w cerfurze nawet kalafiora nie było i fasolki. Szkoda mi czasu na chodzenie. ale może czymś to zastąpić np polska surową kiełbasą?
@Megasuper: Ogólnie to jest kiełbasa surowa, nie parzona bo chyba i takie "surowe w Polsce bywają. Przybrawiona tylko solą i pierrzem, żadnych czosnków i ten teges... Polska identyczna z włoską nie będzie ale najbliższa smaku jest właśnie kiełbasa surowa. I jeśli będziesz miał taki wybór to bierz w osłonce o jak najmniejszej średnicy.