Wpis z mikrobloga

@GrimesZbrodniarz: argumentacja z pierścieni władzy, tylko elfy u Tolkiena mają inną pozycję społeczną niż u takiego Sapkowskiego, gdzie takie zdanie jest bardziej prawdziwe.
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: gdyby to były polskie elfy to na emeryturę i tak by przechodziły w wieku 60/65 a ktokolwiek kto by to otwarcie skrytykował nazwany były zdrajcą narodu i nie miałby szans na wygrane wybory
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: (mowa tylko o tolkienie) tylko moja interpretacja Tolkiena, ale mi się wydaje, że ludzie są jednak bardziej utalentowani od elfów. Wszystkie wielkie osiągnięcia elfów zajęły im tysiące lat, największe osiągnięcia np. silmarille powstały w czasie kiedy na świecie było jeszcze dużo "magii" a ludzie jeszcze się nie przebudzili więc nie mogli się popisać, to też mocno zaburza całościowy obraz. Za to pierwsza i druga era to czas w którym ludzie
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: no racja np. Hurin, Tuor, Beren, a nie czekaj.

a magia czy krolestwa ludzkie i tak opieraly sie na elfach.


Caption needed. Imo to raczej opierały się na wierze w Eru, ludzie którzy przysłużyli się w walce z Morgothem, czyli diabłem w tej mitologii, zostali wynagrodzeni i to oni stworzyli największe ludzkie królestwa. Oni stali w tej wojnie po stronie elfów, ale to nie znaczy, że z powodu tego sojuszu
  • Odpowiedz