Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
19lvl here. Planuję w połowie września samotny wyjazd za granicę do pracy przez agencję, konkretnie okolice Monachium bo wydaje mi się że mniej patoli tam jeździ i jako że jest to mój pierwszy zarobkowy wyjazd za granicę i spędzę tam około pół roku pojawia się pytanie na co uważać na miejscu? Przedawkowałem trochę czytanie grupek na fb o emigracji i widziałem sporo postów że ktoś tam zaginął, komuś coś się stało podczas takiego wyjazdu i przyznam że mam lekką paranoję i obawy z tym związane XD

#emigracja #niemcy #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: praca jak praca. Wypadałoby dobrze znać angielski albo niemiecki, a najlepiej obydwa i trzymaj się jak najdalej od polskiej patoli. Na miejscu ucz się jak najwiecej, dowiaduj się co Ci się należy i jakie masz obowiązki (podatkowe, administracyjne), żeby wkrótce uniezależnić się od agencji.

Wspominam o językach, bo to od razu stawia cię w innej pozycji, niż nieczytatych i niepisatych Polaków.
@mirko_anonim Bawaria to z tego co kojarzę land z największą ilością policji na ulicach. jest bezpiecznie. napewno mniej bezdomnych niż w takim Berlinie xD czy żebraków. Czysto, ładnie, Austria pod nosem. Nic się nie bój.