Wpis z mikrobloga

@BaalNamib: skąd mamy wiedzieć jakie masz zapisy w umowie, jeśli nie masz żadnych tylko stawka za h, nie musisz wypowiadać po prostu nie przychodzisz, możesz nawet wyjąć w połowie zmiany i musi zapłacić co do godziny
  • Odpowiedz
@BaalNamib @statystyczny_yt nie musismy wiedzieć co jest w umowie bo już sama nazwa nam wszystko wyjaśnia.
Jakby mial umowę o prace to mógłby się z pracy zwolnić a jak ma umowę zlecenie to póki nie zrealizuje zlecenia to musi pracować :) teraz zależy na jak długo szef dal zlecenie
  • Odpowiedz
@BaalNamib jako dupochron w wypowiedzeniu podaj jego ważną przyczynę. W Kodeksie cywilnym jest, że jeśli zlecenie jest odpłatne, to przyjmujący jest odpowiedzialny za szkodę jeśli wypowie umowę bez ważnego powodu.
  • Odpowiedz
@Notes miewałem w życiu umowy zlecenie gdzie był wpisany okres wypowiedzenia np pod groźbą obcięcia ostatniej wypłaty przy niezachowaniu, czy było to legalne? Nie wiem, ale tak czy siak warto wczytać się w umowę
  • Odpowiedz
@BaalNamib: jako niewolnik, pardon, nisko opłacany pracownik nie masz prawa do zwolnienia, nawet śmierć nie jest wymówką i wszyscy twoi krewni i potomkowi będą musieli tam pracować
  • Odpowiedz
@BaalNamib:
Art. 746 Kodeks cywilnego
§ 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.

Rozwiązanie umowy zlecenie może się odbyć bez okresu wypowiedzenia. Należy jednak pamiętać o zapisach umieszczonych w
  • Odpowiedz
@BaalNamib: Ja miałem w biedrze umowę zlecenie i co miesiąc była podpisywana nowa umowa. Płacili za przepracowane godziny więc pewnego dnia rzuciłem robotę po prostu z dnia na dzień i nic nie mogli zrobić bo to zlecenie.
  • Odpowiedz