Wpis z mikrobloga

Na rynku kompletna masakra, przynajmniej w Warszawie. Znajomi wystawili mieszkanie w niezłej (jak na okolicę) cenie i sprzedali następnego dnia... dosłownie... przyjechał gość z Zamościa i położył 600k w gotówce na stole. Została tylko formalność, tzn. notariusz.

I teraz uwaga, oni chcieli 580k, a on im dał 600k. Bez negocjacji. Jak się dowiedział, że inni oglądali i wyrazili chęć zakupu, to "mają państwo 20k więcej i zapominamy o tym, że chce ktoś inny".

Dodam, że chodziło o czwarte piętro bez windy w budynku z 1974 roku.

Patologia. Dzicz. BK2% zniszczyło ten rynek.

#nieruchomosci
  • 44
  • Odpowiedz
@zimowyporanek: Nie chcesz to nie wierz, mi tam rybka

@MistrzKowalski Wystaw na próbę fejkowe ogłoszenie za 9000 z metra na Bródnie i daj znać ile w ciągu dnia osób zadzwoni że bierze bez oglądania, to zobaczysz skalę, każdemu proponuję taki test ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko nie kompletną spelunę do remontu a zwykłe, w miarę zadbane
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: to prawie za darmo. 60 metrow za 600k w wawie i to gotowka? Ziomek czy tu umiesz liczyc? ten gosciu wlasnie bedzie miec 3k PLN miesiac w miesiac przez kolejne X lat z najmu jesli to pod inwestycje albo lekka reka 7% z flipa.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: 60m2 za 600k to jak za darmo - o wiele poniżej średniej ceny transakcyjnej. Także nic dziwnego, że sprzedało się z miejsca. Twoi znajomi stracili - spokojnie mogliby sprzedać za 13k - 14k / m2.
  • Odpowiedz
@controll: @haha123 Bez przesady, toć to Bródno. Tam lata sporo takich ofert. Pamiętajcie, że mówimy o Ramie H z lat 70., a nie nowym budownictwie.

Ich było bardziej zadbane, więc może trochę lepsze od tego:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/cisza-balkon-blisko-metra-park-ID4mmTl

lub tego:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/3-niezalezne-pokoje-przy-parku-brodnowskim-ID4moKA

Ale nie na tyle, by dymać z gotówką w zębach z innego miasta IMHO
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: jestem w stanie uwierzyć. Jak kupowaliśmy mieszkanie w 12.2020 w markach za 6k z metra to tez była akcja ze byliśmy zdecydowani już a następny potencjalny ogladajacy jak usłyszał ze nieaktualne to powiedxial ze on jest w drodze z gotówka i dorzuca 20 albo 50k ekstra. Tyle dobrze ze to było moje drugie oglądanie i byłem z rodzicami którzy mimo wszystko maja większe doświadczenie życiowe i ich #!$%@? ze No
  • Odpowiedz