Wpis z mikrobloga

widzę po natalistach obecnych na tagu #antynatalizm, że stosują logikę mojej 90 letniej sąsiadki...

kiedy dowiedziała się że ktoś jest weganinem beż pardonu nazwała go chorym psychicznie człowiekiem

nataliści stosują ta sama taktykę, 0 wchodzenia w merytoryke, 0 argumentacji

jak myślisz inaczej niż 99% społeczeństwa ale próbujesz rozkminic jakieś tematy to znaczy że jesteś chory i tyle...
  • 16
  • Odpowiedz
juz to kiedys tlumaczylem, zgodnie z Jungiem, ludzie buduja ego, kim sa wzgledem swiata. No i ego jest zbudowane na pewnych przekonaniach (moje np jest odbudowane na antynatalizmie), wiec atakuja ludzi kwestionujacych ich ego, bo atakuje ich osobowosc, to kim sa.
Smutne tylko, ze nie zastanawiaja sie nad tym, ze glupio jest odczuwac gniew wzgledem jakies innej postawy, tutaj jest pole do poprawy, bo ja np caly czas licze, na to, ze
  • Odpowiedz
@galek: ale wiekszosc spoleczenstwa ma w dupei natalizm / anty.
A jezeli cieprnisz na anhedonie to jest to jednostka chorobowa.
Trzecia sprawa to magiczny sposob w jaki robisz projekcie tego, ze inni te maja / mogliby miec anhedonie
  • Odpowiedz
via Android
  • 21
@programista15cm dokładnie o takich ludziach jak ty jest mój post

w swojej aktywności na tagu pisze ze nie ma merytorycznych podstaw aby się rozmnażać

A ty już lecisz z chorobami...

czy jakby ktoś napisał że niwolnictwo/gwałt/zabijanie zwierząt jest moralnie źle to też jest chory psychicznie ?
  • Odpowiedz
@galek: Większość ludzi nie ma dzieci z przyczyn pragmatycznych, albo dla tego że nie lubi małych gnoi. Antynatalistyczne rozkminy to jakiś dziwny cross pomiędzy Paulo Coelho, a losową emo laską w gimbie. (btw brak gimbazy to trochę problem - można dalej wyzywać ludzi od gimbusów, czy już sie nie powinno?)
  • Odpowiedz
Antynatalistyczne rozkminy to jakiś dziwny cross pomiędzy Paulo Coelho, a losową emo laską w gimbie


@szszszszszszsz: i widzisz, jaki jestes niedoedukowany? juz od tysiecy lat filozofowie zastanawiaja sie nad ta kwestia i debatuja. Ale jakis wykopek przychodzi i mowi, ze to jakies paul coelho. Przeciez to wstyd wogole cos takiego glupiego pisac.
  • Odpowiedz
@qusqui21: to pewnie zwykły dzieciaty idiota który teraz żałuje spłodzenia dzieciaków bo jednak nie jest tak fajnie jak myślał
Sporo osób po prostu nie jest stworzone do rodzicielstwa i już na starcie utrudniają swojemu potomkowi życie
  • Odpowiedz