Wpis z mikrobloga

Miraski co myślicie - ma sens branie projektanta, żeby urządzić wnętrza? - deweloperskie 51m i 3 pokoje, ale i standard niski, ponieważ:

- mieszkanie w perspektywie kilku lat i tak ma być na wynajem, więc ma wyglądać dobrze, ale bez przesady z jakością materiałów, większość sieciówki
- nie potrzebuję prawie żadnych zmian oprócz przestawienia kilku punktów elektrycznych, można wpasować większość w to co "jest"
- znajoma mówiła mi, że małą łazienkę i kuchnię warto zrobić stolarsko, bo wcale to nie wyjdzie drożej niż obecne ceny np. kuchni Ikea w 2023 po podwyżkach (a będzie dużo lepsze wykorzystanie przestrzeni)

Jest opcja po prostu zrobić wizualki pomieszczeń z projektantem z Ikea, on tez dobierze kolor ścian i jakoś też to może będzie wyglądało.
Większość mówi, że projektant to świetnie wydane pieniądze, jednak u mnie to bardziej chodzi o aranżację wnętrza niż projekty techniczne/zmiany.

#urzadzajzwykopem #remontujzwykopem #projektowaniewnetrz #architekturawnetrz #architektura #aranzacjawnetrz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- znajoma mówiła mi, że małą łazienkę i kuchnię warto zrobić stolarsko, bo wcale to nie wyjdzie drożej niż obecne ceny np. kuchni Ikea w 2023 po podwyżkach (a będzie dużo lepsze wykorzystanie przestrzeni)


@obywatel_gov: Wyjdzie drożej.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: kupi za grosze gazety o aranżacji wnętrz, jakieś cztery kąty, mieszkanie tak do 2 wstecz. Na allegro są za grosze. Przejrzyj i zobacz które zdjęcia Ci się podobają. Idziesz do salonu z płytkami, zrobią ci projekt na podstawie tych zdjęć. Idziesz do meblowego, gdzie zaprojektują ci kuchnie pod wymiar też wg. Zdjęcia które Ci się podoba. Ja tak robiłem i po 8 latach nie myślę aby zrobić remont czy
  • Odpowiedz
  • 2
@Wychwalany: w jakim kontekście żałujesz? Że wydałeś kwotę x tysięcy, a nie wiele to "dało"?
Właśnie dużo mówi się o wykorzystaniu małej przestrzeni/ergonomii - ale przecież projektant w meblowym czy łazience też coś na ten temat powinien "wiedzieć".
Ile Cię to kosztowało?
Bo znajoma może mi to zrobić w cenie mniejszej niż 100zł/metr, a normalnie bierze z 150zł/m więc rozkminiam czy nie warto oddać jej tego i wiedzieć na gotowo
  • Odpowiedz
@obywatel_gov nie warto. Kup sobie jakas książkę o wykończeniu wnętrz czy poczytaj o dobieraniu kolorów itp. Co do kuchni - rzeczywiście, u mnie Ikea wyszła drożej niż stolarz xD Ikea jest w ciul droga teraz. Ja zrobiłam tak, że wzięłam stolarza, który w swojej firmie ma dwie projektantki i one mi zaprojektowały kuchnie, garderobę i zabudowę przedpokoju, daly fajne rozwiązania, zrobiły pełne wizualizacje itd. Z łazienką to po prostu poszlam do
  • Odpowiedz
w jakim kontekście żałujesz? Że wydałeś kwotę x tysięcy, a nie wiele to "dało"?


@obywatel_gov: wydałem 15 tysiecy, a praktycznie wszystko sam zrobilem a oni tylko wrzucili to do komputera. Tak idiotyczne rzeczy proponowali ze wszystko musialem im palcem pokazywac. Przy kolejnym mieszkaniu zrobie tak jak pisali wyzej - łazienke zamowie w salonie lazienek, kuchnie u stolarza z projektem.

a wizualizacje to photoshop, nie ma nic wspolnego z prawdziwym wygladem
  • Odpowiedz
- znajoma mówiła mi, że małą łazienkę i kuchnię warto zrobić stolarsko, bo wcale to nie wyjdzie drożej niż obecne ceny np. kuchni Ikea w 2023 po podwyżkach (a będzie dużo lepsze wykorzystanie przestrzeni)


@obywatel_gov: co do tego czy brać projektanta czy nie, to jeden rabin powie tak, drugi nie, więc ciężko tu mędrkować. Z reguły to jak ktoś miał dobrego projektanta, podpowiedział fajne rozwiązania, pomógł w całym procesie wykończenia,
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: Nie wiem jak na metry, strasznie nie lubię tak przeliczać, bo diabeł tkwi w szczegółach - jakie systemy, jakie rozwiązanie, czy z blatem i jakim, czy z uchwytami i jakimi.

No ale przyjmując, że stolarz to nawet 4k za metr, to ile Ci wyjdzie w IKEA? 1,5-2k maks.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: Jakby Cię to ciekawiło, właśnie mam na tapecie dwa projekty:

Kuchnia IKEA (w domu) - 6,5 mb szafek dolnych, 2,4 mb szafek wiszących, 1,6 mb wysokie słupki (do zabudowy lodówki i słupek). Plus mała wyspa. Całość, razem z blatem, uchwytami, armaturą, AGD. Total brutto 40,500 zł.

Drugi temat, wycena mebli od stolarza, mieszkanie. 2,5 mb szafek dolnych, 2,5 mb szafek wiszących, 1,6 mb słupki standard, 1,2 mb słupki płytkie
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: Te kuchnie jeszcze nie istnieją, ja robię projekty wnętrz i wykończenia pod klucz. Kuchnia z IKEI to bardziej budżetowy projekt i klientowi nie zależało. Blat na wymiar z IKEI.

Fakt, w cenie stolarza jest już wliczony montaż, a cena IKEA tego nie uwzględnia.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: imo nie warto. chyba ze bedziesz stosowal sie co do joty i kupowal wszystkie elementy wg listy projektanta wnetrz. lacznie z kwiatkami i dekoracjami.
jak pod wynajem za pare lat a nie jest to lokalizacja i blok premium? to nie warto tym bardziej.
tak jak ktos pisal wyzej, wizualizacje konkretnych pomieszczen dostaniesz przy zakupie plytek czy kuchni.

co do kuchni z ikea to wez pod uwage ze maja bardzo
  • Odpowiedz