Wpis z mikrobloga

Mirki, czeka mnie bezsenna noc(nocna zmiana), najprawdopodobniej położę się spac jutro tj. 18.08 po 10 ale wiem, ze nie będzie to spokojny sen wiec jaki lek bez recepty moge kupić w aptece. Nie mam problemów z zasypianiem normalnie, nie mam niespokojnych mysli, tyljo łatwo sie wybudzam wiec co kulix aby mieć głęboki sen?
#sen #bezsennosc #apteka #zdrowie #farmacja #farmaceutyka
  • 8
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Melatonina 3mg i opaska na oczy. Bierzesz tabletkę 30 minut przed położeniem się do łóżka.

W razie jakbyś się rozbudził gdzieś w trakcie, można wziąć drugą tabletkę, ale to może się skończyć długotrwałą sennością i rozkojarzeniem. Więc to zły pomysł jeśli np. prowadzisz następnego dnia.

Ewentualnie jak stricte na wybudzanie to możesz kupić tabletki 1mg, wtedy bierzesz jedną przed snem i dodatkową w razie wybudzenia się (przy czym nie powinieneś
  • Odpowiedz
  • 0
@Aramil stosowałem z 1 mg melatoniny, dodatkowo w składzie był magnez i jakieś ziola i nie czułem różnicy z czy bez. Sproboje z max dostępna dawką w jednej tabletce bez recepty.
  • Odpowiedz
  • 0
@tttomasz wpisując w google to te hydro stosuje się w "stosowany jest u pacjentów, u których stwierdzono stany napięcia, lęku oraz niepokoju, a także przy zaburzeniach nerwicowych, pobudzeniu psychoruchowym czy odruchach wymiotnych."
To nie dla mnie.
@Aramil znjamomy ma ketrel i apra ale się trochę cykam.
  • Odpowiedz
@Aramil znjamomy ma ketrel i apra ale się trochę cykam.

I bardzo dobrze bo to leki przeciwpsychotyczne, a nie nasenne. Senność powodować mogą, ale to ubocznie. A w zamian cała lista zagrożeń. Skórka zupełnie nie warta wyprawki.

Na 99% wystarczy melatonina, tylko właśnie w większej dawce (u mnie 1mg też w zasadzie nic nie dawał, ale 3 bardzo ułatwiały wyciszenie się i zaśnięcie).
Opcjonalnie dodać jakieś uspokajające zioła (lub piwko, ale to
  • Odpowiedz
wpisując w google to te hydro stosuje się w "stosowany jest u pacjentów, u których stwierdzono stany napięcia, lęku oraz niepokoju, a także przy zaburzeniach nerwicowych, pobudzeniu psychoruchowym czy odruchach wymiotnych."

To nie dla mnie.


@Berkel_88: jeśli to jakieś pocieszenie to jest także dosyć skuteczna przy alergii
  • Odpowiedz