Wpis z mikrobloga

Chce kupić dziewczynie budżetowego kompa, będziemy grać w gry typu PUBG, BFV, Rust, Warzone. Myślałem żeby nie kupować GPU i złożyć zestaw z Ryzenem 5 5600G ze zintegrowaną kartą, iGPU tego CPU obsługuje te gry w 60 fps (sam mam taki zestaw bez GPU i chciałem kupić sobie kartę graficzną ale zdecydowałem, że kupuję jej zamiast tego kompa). Pomyślałem, że za rok-dwa dopiero jak wyjdzie jakaś gra w którą chcemy grać i nie będzie działała na iGPU np. BF 7, kupiłbym sobie i jej np. RTX 4070 w jakieś promce za 2k zł. Docelowo chciałbym grać w 1440p z Ray Tracingiem w 60 FPS i w rywalizacyjne tytuły w 144 Hz, bez Ray Tracingu. Kumpel mówi że ten CPU będzie bottleneckował co lepsze karty z Ray Tracingiem i lepiej wziąć coś innego i dorzucić do tego bieda kartę. Na szybko złożyłem taki zestaw za 1700 zł, cenowo wychodzi spoko, jakbym miał wziąć do tego dwie bieda karty np. 6700 XT to musiałbym dorzucić z 3400 zł, a chciałbym się zmieścić w 2000-2500 zł. Ewentualnie złożyć sobie bieda kompa a jej oddać swojego? Co byście zrobili? ()
#pcmasterrace #gry #amd #intel #nvidia
Hakunamatata57 - Chce kupić dziewczynie budżetowego kompa, będziemy grać w gry typu P...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 9
Kumpel mówi że ten CPU będzie bottleneckował co lepsze karty z Ray Tracingiem


@Hakunamatata57: No będzie.

Ewentualnie złożyć sobie bieda kompa a jej oddać swojego? Co byście zrobili? ()


Życie nauczyło mnie że sobie dobrze przede wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Docelowo chciałbym grać w 1440p z Ray Tracingiem w 60 FPS i w rywalizacyjne tytuły w 144 Hz, bez Ray Tracingu. Kumpel mówi że ten CPU będzie bottleneckował co lepsze karty z Ray Tracingiem i lepiej wziąć coś innego i dorzucić do tego bieda kartę.


@Hakunamatata57: śmieszna sprawa bo:
A) będzie bottleneckował
B) i tak będziesz miał 60 FPSów w AAA czy 144 w sieciówkach
@Hakunamatata57: Gdybyś chciał wziąć Radeona to ta płyta główna to jest śmietnik, z racji braku PCI 4.0.
Samsung za drogi, w tej cenie masz 1tb od np. lexara.
Zasilacz zbyt mocny, nawet gdybyś chciał wziąć RTX'a 4070. Zwykłe 650W by wystarczyło, a i stówę byś zaoszczędził.
Wywal integre, wsadź zwykłe 5600 i na boga, kup dziewczynie jakąś karte graficzną. Nie każ jej grać na integrze XD

Gdybyś chciał karte na przeczekanie