Wpis z mikrobloga

W którą stronę lepiej iść Czerwone Wierchy? Kuźnice - Kiry, czy Kiry - Kuźnice, z tym, że nocleg mam w Kuźnicach więc tam mogę mieć wcześniejszy start, a pierwszy bus na Kiry 7:45 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gory #tatry
  • 20
  • Odpowiedz
@Konkol: większość osób preferuje trasę od Kir, po prostu lepsze widoki, no i faktycznie, idąc od Kuźnic będziesz na jednym szlaku z ludźmi idącymi na Giewont. Niby w lipcu wielkich tłumów nie było, ale teraz w sierpniu podobno zmasowany atak ;)
  • Odpowiedz
ja bym mimo wszystko zaczynał Kościeliską, szansa że trochę spokojniej będzie na szlaku przynajmniej


@ZdeformowanyKreciRyj: @Konkol do tego pusta Kościeliska z lekką mgłą i rosą o 5 czy 6 rano ma zupełnie inny urok niż kiedykolwiek indziej, dla mnie samo w sobie to już było fajnym widokiem

A idziesz zielonym przez Dolinę Tomanową? świetny to szlak, tylko niedźwiedzie się tam kręcą podobno :)

EDIT: teraz doczytałem że 7:45 :( ale z
  • Odpowiedz
  • 0
@Konkol szczyt sezonu jest, nie jeżdżą jakieś prywatne busiki już wcześniej? Kiry Kuźnice to o wiele lepsza widokowo opcja
  • Odpowiedz
@rozowy_dzban: Dlaczego? Szlak jak szlak, najgorzej wyjść z lasu, potem już z górki, chociaż wciąż pod górke :D

@Konkol Sprawdzałeś busy z dworca czy skąd? Byliśmy ze znajomymi w niedzielę i z tego co się orientowaliśmy powinno jechać coś wcześniej. Finalnie i tak nie pojechaliśmy busem, bo akurat jak szliśmy koło ronda przy Kuźnicach około 6:30 zaczepił nas taksówkarz i powiedział, że podrzuci nas za 20zł od osoby (łącznie 80zł) co
  • Odpowiedz
@Konkol: Jeśli chcesz dotrzeć tam o sensownej godzinie to musiałabyś właśnie posprawdzać coś z przesiadką, pewnie najlepiej z dworca. W tym roku nie korzystałem za wiele z busów, ale we wcześniejszych latach busy, które jeździły np. wcześnie rano z Olczej do centrum Zakopanego były dosyć punktualnie
  • Odpowiedz
@Konkol: taksówka w Zakopanem 10zl/km chyba że coś podnieśli ;) imo wielkiej różnicy z której strony idziesz nie ma, choć lepiej z kir, no i w sumie jest lato, masz czas do 21, więc czy wyruszysz o 6 czy 7 czy nawet 9, nie ma znaczenia, czasu jest wystarczająco.
  • Odpowiedz