Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie śmieszy to jak na całym świecie udało się sprać mózgi ludziom, że w chwili gdy mówisz tax the rich oni widzą wykres klinu podatkowego/skali podatkowej i się zastanawiają jak ją zmodyfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego doszło szkalowanie b2b jako uprzywilejowanych. Tymczasem nikt bogaty nie pracuje dla pieniędzy. Bogaci nie pracują dla pieniędzy, bo mają zyski kapitałowe lub cash flow i efektywnie płacą nawet 0% podatku

Nieważne w którym miejscu wykresu poniżej się znajdujesz, i tak jesteś biedny - a w najwyższych stawkach praktycznie niedługo wypadniesz z klasy średniej o ile nie masz majątku tylko zacząłeś taką pracę niedawno.
#finanse
dzemzrzodkiewki - Najbardziej mnie śmieszy to jak na całym świecie udało się sprać mó...

źródło: klin-podatkowy

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak: to nic nie zmienia, faktem jest że klasa średnia na UoP jest już obciążona praktycznie 55-60% podatkiem (podatek od dochodu + VAT na zakupach)
Każdy kto jest w sidłach normalnej pracy za pieniądze będzie biedny na zawsze, system jest perfekcyjnie stworzony pod maksymalne wyciśnięcie owoców z mrówek dla bogatszych (duża część kasy z inwestycji kraju trafia po prostu do właścicieli firm/portfolio) a nie do koparkowego

Przykładowo z wynagrodzenia.pl dla 35.000pln
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Jakieś źródło by się przydało na poparcie tych rewelacji. Moim zdaniem cięzko bedzie to sprawdzic bo jak wiadomo dolar w ciagu ostatnich stu lat stracil jakies 90% wartości, za co oczywiście winię ponoszą bogaci bo to oni kieruja polityka monetarną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak: wykres nierówności dochodowych udowadnia moją tezę, góre 1% USA odjeżdża. Dawniej super bogatych było mniej na logikę
W teorii nasuwa się teraz pytanie to czemu ty nie zostaniesz tym super bogatym? Nie tak łatwo jest wejść w trwającą od 50lat rozgrywkę monopoly. Wg teorii z książek tylko 20% populacji jest w stanie się przesunąć ze swojej klasy w górę, a co dopiero 2 tiery lub wyżej
Najważniejsze to jest niemarnowanie
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak: ty problem za to negujesz i wyśmiewasz. Praktycznie chodzisz na smyczy.

Jesteś w stanie policzyć swój klim podatkowy? Masz już 50% przebite? Czy nigdy się nad tym nie zastanawiałeś i jesteś posłuszny płacąc co drugie euro dla swojego pana. Zakładam że tego nie potrafisz dopóki mi nie udowodnisz

Pierwszym rozwiązaniem powinno być zredukowanie podatków dla osób w przedziale 2-10 średnich krajowych. Zarabianie smiesznych 30k brutto nie ma żadnych podstaw do
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Jak cos sensownego napiszesz to nie mam problemu żeby się z Tobą zgodzic. Tez uważam że podatki i daniny sa o rząd wielkości za wysokie. I tez chciałbym żeby były niższe, tylko że pierwszym krokiem do tego jest drastyczne cięcie wydatków. Rząd i jego agendy wydatkuje 50% pkb, trzeba to obciąć o połowę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz