Wpis z mikrobloga

Kwiato dobrze podsumował TDP i jakość dróg na których jechali czyli, że było bardzo słabo. Jestem tego samego zdania. Co wiecej czesiu Lang powiedział, ze jakość naszych dróg to jedne z lepszych w europie. Zgadzam sie ale to tylko dotyczy naszych 2 posmowych autostrad i ekspresówek. Porównując do DE gdzie mieszkam to mogę sie z tym zgodzić. Niestety TDP nie jedzie drogami ekspresowymi czy autostradami. Drogi lokalne w de zdecydowanie 3 klasy wyzej niz w polsce. Ogladałem bardzo duzo TDP w polsce i etapy górskie to była istna tragedia, łata na łacie koleiny i dziury. #kolarstwo #szosa #kanalsportowy
HHokuss - Kwiato dobrze podsumował TDP i jakość dróg na których jechali czyli, że był...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-16 o 22.49.54

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@HHokuss: to i tak jest śmieszne, bo przecież zawsze w miejscu, gdzie pojawia się peleton to gmina/miasto starają się przygotować drogi, często wylewając tydzień przed zawodami nowe asfalty.
A potem przyjeżdża pro tour i jest zażenowany :D
  • Odpowiedz
Drogi lokalne w de zdecydowanie 3 klasy wyzej niz w polsce.


@HHokuss: no, ja mam trochę inne zdanie na ten temat, mam porównanie wschodnie Niemcy i północna Polska.
  • Odpowiedz
@HHokuss TDP niestety zostało zaorane. Rozumiem, że wyścig musi być na jakimś poziomie trudności, żeby te najlepsze ekipy zdecydowały się na start, żeby UCI odpowiednio pozycjonowała ten wyścig, ale z roku na rok mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Wydaje mi się, że peleton się kurczy, ciągle te same gminy, te same trasy, zero świeżości, przeciętna realizacja i tak można wymieniać. Impreza z ogólnopolskiej stała się de facto regionalnym wyścigiem, z międzynarodową
  • Odpowiedz
  • 5
@Najmilszy_Maf1oso ja #!$%@?, ile razy to trzeba tłumaczyć. Gminy płacą i wymagają obecności wyścigu. Zapłać za organizację to będziesz miał trasę jaka będziesz chciał. Chyba nie widziałeś kalendarza i dzięki UCI i terminowi mistrzostw świata Czesław wpasował się w to jak mógł.
  • Odpowiedz