Wpis z mikrobloga

  • 8
@Mein_Kraft: Może platformiani spindoktorzy uważają że jednak więcej i gra jest warta świeczki. Ale jak wspomniałem - w obecnej formie raczej nie mają zbytnio szans na pozyskanie nowego elektoratu chyba że któryś z innych partii zaliczy naprawdę dużą wpadkę i masowy odpływ wyborców z których część pójdzie do KO. Więc będą próbować jak się da żeby ściągnąć do siebie grupy które raczej nigdy wcześniej nie kojarzyły się z KO/PO.
  • Odpowiedz
  • 8
@assninja: W jaki sposób mnie to boli? Osobiście uważam to za zły ruch dla KO - są zbyt nieautentyczni dla potencjalnych wyborców których mógłby przyciągnąć ktoś taki jaki Kołodziejczak. Pomijając fakt że on sam pewnie stracił sporo wizerunkowo na tym mariażu.

Czy naprawdę rolnik zacznie głosować na KO w którego skład wchodzi Spurek która chce "odesłać mięso i mleko do historii"? Wątpię. A sama KO traci wizerunkowo z racji tego kim
  • Odpowiedz
@Parmenides69:Wciągnięcie Kołodziejczaka na listy KO spowoduje, że potencjalny elektorat Agrounii zagłosuje na KO, albo na TD, albo w ostateczności na Konfederacje. Natomiast gdyby startowali samodzielnie to ich głosy poszłyby na zmarnowanie. W skali kraju może to i 0.3 procent, ale jest to wiejski elektorat więc ich nadreprezentacja występuje w pisowskich okręgach. Wygląda to na próbę ograniczenia liczby zdobytych mandatów przez PiS nawet kosztem wprowadzenia planktonu i "dietetycznych" posłów.

Będzie sporo plucia
  • Odpowiedz
@assninja: Tak, bo wy nam mariaż koalicyjny z Konfederacja będziecie wypominać jeszcze 20 lat, tak jak wypominacie, ze cześć Konfederacji glosowała na Dodę ( aż dziwne, ze nie wszyscy)
W myśl zasady "u siebie to pod stodołą nie widzi, ale u kogoś to pod lasem"
  • Odpowiedz
Tymczasem za PO był najlepszy czas do życia w tym kraju.

@assninja: :D :D :D

Wysokie bezrobocie i pensja minimalna wystarczająca na czynsz w pipidówce i waciki.
albo 420 litrów paliwa kontra 680. faktycznie - jak mnie stać na mniej, to żyje się lepiej, co nie?

Pomijając to czyja to "zasługa", to poziom życia wzrósł.
  • Odpowiedz
@kielbasozer: niska inflacja, niższe podatki, mniej podatków, niższy zus, mniej biurokracji (ZUS DRA jak ja cie k... nienawidze), mocniejsza złotówka. I to nie licząc kwestii typu rozwalone sądy, prokuratura i policja, absolutna bezkarność pissowców, tvpis / PR, kłótnie z Unią o ministra zero itp.

Zyło się znacznie lepiej.
  • Odpowiedz
Zyło się znacznie lepiej.

@assninja: Co ci po niskiej inflacji, jak siła nabywcza mniejsza. Co ci z niższych podatków, jak siła nabywcza mniejsza. Biurokracja? Pomimo zwiększonych wydatków na księgowość, siła nabywcza większa. Sądy, prokuratura - who cares? Wyrok jest sprawiedliwy, albo niesprawiedliwy... a jakieś trybunały? Co z tego, skoro siła nabywcza mniejsza. Myślisz, że w sprawie o alimenty sędzia pyta się czy powód jest z PIS czy z PO?

Może i
  • Odpowiedz
@Mein_Kraft: serio? Bo wszystko czego się dotkną jest po prostu zrujnowane. I nieważne czy chodzi o stadninę koni, fabrykę samochodów, politykę monetarną, szkolnictwo, policję, sądy, tvpis... ten rząd nie zrobił niczego dobrze.

Przez ministra zero nie ma pieniędzy z KPO, ale za to mamy olbrzymią inflację ORAZ wysokie stopy.

Cofam co powiedziałem, oni nie są najgorsi od 30 lat, bo wcześniej jak były komuchy pod butem moskwy to przynajmniej budowały fabryki
  • Odpowiedz