Wpis z mikrobloga

Bułgaria, miasto-wyspa tuż przy morzu, obiad 60 euro
Polska to mistrzostwa świata w zdzieraniu, obiad u mnie w mieście w dziurze w Polsce C to koszt od 300 zł, browar od 12 i to nie w centrum!
Przykładów wiele.
Obiad w centrum Nesebaru 60 euro czyli tyle ile w mojej większej wsi, cola 1.5 - 2 euro w knajpie, gdzie u mnie 8 zł. Kawa to taniocha 1-1.5 euro u nas walą takie ceny jakby to produkt premium był.
Przypominam, że w Bułgarii wszystko bardzo podrożało w tym roku, inflacja nie oszczędziła Bułgarów!
#bulgaria #ekonomia #polska #inflacja #drozyzna

rajman - Bułgaria, miasto-wyspa tuż przy morzu, obiad 60 euro
Polska to mistrzostwa ś...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
Polsce C to koszt od 300 zł


@rajman: To drożej niż nad polskim morzem? Wczoraj za 3 dania i 3 piwa wyszło 170 złotych, a nie były to najtańsze dania (restauracja, a nie typowa smażalnia).
@rajman: byłem parokrotnie. Jedzenie dobre, chociaż do Chorwacji czy Włoch się nie umywa. Ale obsługa przefatalna w większości restauracji. Drogo może nie było ale też nie za darmo. Dodatkowo teraz mają i tak kryzys, bo ruskich mniej.
@rajman: w Bułgarii ceny wystrzeliły w kosmos. Mowie to z perspektywy osoby, która mieszka na stałe. Ceny w sklepach o około 50%, w knajpach nieraz i o 100% względem precovida. Zeszły rok był najgorszy, wszystko szybowało z tygodnia na tydzień. Teraz się troche uspokoiło.