Wpis z mikrobloga

Kurdę. Zainstalowałam kilka niewinnych modów do #baldursgate3 z #nexusmods by #vortex (dodanie legendarnych sprzętów z poprzednich części #baldursgate, poprawa pracy kamery, podgląd elementów interaktywnych przy naciśnięciu alta, możliwość wbijania wyższych lvl niż przewidziane przez twórców). I przy uruchamianiu gry najpierw otrzymałam komunikat, że zbieranie osiągnięć jest zablokowane przy grze z modami, a następnie że nie dało się wczytać historii i gra będzie kontynuowana z ustawieniami z zapisów. O kij tu chodzi, czy mam się spodziewać problemów i czy da się to jakość obejść?

#steam #gaming #gry #larian
  • 8
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Modyfikacje (jak sama nazwa wskazuje) modyfikują grę, gdyby osiągnięcia z nimi działały, to ktoś mógłby stworzyć mody zaliczające wszystkie osiągnięcia. Nie mam BG3, ale jest tak chyba ze wszystkimi grami. Podobnie z zapisami gry. Mody mogą tworzyć/zmieniać lokacje, przedmioty i po prostu jest to podyktowane zasadami bezpieczeństwa (ochrona przed wywalenie się gry na ekran). Czasem zdarzają się jakieś programiki dołączone do modów umożliwiające konwersacje zapisów.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: jeżeli gra nie jest online z innymi graczami, to na ogół nic nie grozi za mody
Jeżeli gra jest online (np. dark souls 3) to instalacja modów może skończyć się banem (przynajmniej na serwerach gry). Jeżeli chcemy mody w takiej grze, to trzeba ją włączyć w trybie offline.
  • Odpowiedz