Wpis z mikrobloga

Czy ktoś położył sobie na elewację, elastyczne deski?

Zakupiłem próbki i wygląda to dobrze, natomiast przed podjęciem decyzji o zakupie pełnowartościowego pakietu chciałem zasięgnąć opinii jak to ma się faktycznie co do trwałości, głównie warunki atmosferyczne.

Link do tych próbek: https://allegro.pl/oferta/deski-elewacyjne-elastyczne-probki-16-kolorow-13152832219

#budujzwykopem #ogrod #budownictwo #budowa #budowadomu #elewacje #remontujzwykopem #remont
DESiGNER86 - Czy ktoś położył sobie na elewację, elastyczne deski?

Zakupiłem próbki ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-16 o 17.15.02

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@DESiGNER86 teściu założył, też myślałem że będzie kicz. Jednak aż tak źle to nie wygląda. Ale to remont steregoPRL klocka. Do nowego bym nie założył jak nie mam kasy na prawdziwe drewno to zwykły tynk plus ewentualnie bonie. Chociaż zrobienie boni ten nie jest tanie
  • Odpowiedz
@DESiGNER86: Totalny kit. Nie mogę patrzeć na domy tym oblepione, bo to trochę wpisuje się w trendy współczesnego ekonomicznego budownictwa dla biedaków. Panele podłogowe z plastiku które udają drewno, okna pvc które okleiną udają drewno, blachodachówka ze stali która udaje dachówkę ceramiczną, płytki cegiełki które udają prawdziwe cegły, domy szkieletowe które udają domy itd. I teraz okleina na elewację, która ma udawać deski. Jeszcze lepiej jak ludzie lepią to po
  • Odpowiedz
  • 0
@DESiGNER86 sprawdź tynk odciskany ma wzór desek (chyba z Webera) - wychodzi jakieś 50 zł/m2 ale jest z tym sporo więcej roboty.
Ale taki tynk można spokojnie odmalowywac co kilka lat a ta naklejana deska kiedyś wyblaknie i będzie wyglądała kiepsko.

Imo ta struktura drewna to najładniejszy dodatek zewnętrzny i mega mi się podobają takie domy, sam będę ja nakładał w okolicy drzwi wejściowych i między którymis oknami. Trzeba tylko uważać
  • Odpowiedz