Wpis z mikrobloga

Mam w kurniku deweloperskim w mieszkaniu parterowym ogródek z zasianą trawą, zasadzonymi kilkoma tujami przy ogrodzeniu itp. w tym ogródku jest ok. 50cm ziemi a pod nią betonowy strop garażu podziemnego. Marna imitacja natury, obelga dla naturalnego porządku.

Chciałem wywalić trochę trawy bo i tak #!$%@? tam rośnie i zamiast tego wyłożyć część ogrodu jakimiś deskami tarasowymi z kompozytu.

Zastanawiam się w jaki sposób to wszystko umocować. Wiadomo jak bym robił to w terenie w dzikim gruncie to fundament na odpowiednią głębokość albo pełna wymiana ziemi itp.

Tutaj w sumie nie wiem. Z jednej strony ta ziemia leży na stropie garażu podziemnego więc nie będzie pracować tak jak normalnie ziemia pracuje. Garaż jest ogrzewany też więc ziemia nie zamarza aż tak bardzo. Z drugiej strony cała ta ziemia to jakaś ziemia ogrodowa/humus pod właśnie trawnik, tuje itp. to co się zwykle wybiera.

Jakieś propozycje?

Myślałem żeby wybrać jakąś cienką warstwę tej ziemi np. z 10-15cm tak aby tylko pozbyć się trawnika, ubić pozostałość ręcznie ubijakiem na to dać tyle podsypki żeby potem taras się zrównał z drzwiami balkonowymi. Na wymienionej ziemi agrowłóknina, żeby nie rosły chwasty lub jeszcze między ziemię dotychczasową a nową podsypkę dać geowłókninę.

Same deski tarasowe były by umocowane do konstrukcji z legarów a legary były by przytwierdzone do jakiś płytek betonowych, które leżały by luzem na gruncie.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 10
@Catmmando:
Rozumiem, że chcesz przekształcić swój ogródek w kurniku deweloperskim, ale masz wątpliwości co do odpowiedniej metody umocowania tarasowych desek kompozytowych oraz zarządzania warstwami podłoża. Proponuję pewne kroki, które warto rozważyć w celu skutecznego wykonania tego projektu:

Usunięcie trawnika: Twój pomysł na usunięcie górnej warstwy ziemi (10-15 cm) w celu usunięcia trawnika jest dobrym początkiem. Upewnij się, że przestrzeń jest równa i oczyszczona z korzeni i innych niechcianych elementów.

Podsypka: Następnie