Wpis z mikrobloga

Witam fanów Lego. Fanem klocków jestem od kilku lat a moja kolekcja wydaje mi sie ze jest ciekawa. Zawsze składałem same Technici, raz zdarzyło mi sie składać Creator Expert w postaci Camp Nou bo było na promocji za 900 zł, a jestem wielkim fanem Barcelony. Składanie było mega nudne i monotonne (wszystkie trybuny na jedno kopyto). Wróciłem do Technicow ale ostatnio znowu sie złamałem i kupiłem sobie Lego Hogwart. Tutaj frajda była ogromna, mega mi sie podobało składanie i juz myśle o kolejnym zestawie. No i przychodzi mi do głowy ten nieszczęsny mega drogi Titanic. Czy ktoś z was może miał okazje składać ten zestaw i może powiedzieć coś czy jest nuda? Mega bym się zawiódł jakbym wydał 3 tysiące na kolejne Camp Nou. Ludzie w recenzjach się zachwycają wyglądem ale mi chodzi o frajdę ze składania. #lego #legotechnic #titanic
Jantar997 - Witam fanów Lego. Fanem klocków jestem od kilku lat a moja kolekcja wydaj...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 19
@Jantar997: Mam to co Ty na zdjęciu + "trochę" więcej. Mam też titanica. Nie nudził mi się w żadnej chwili, jedyne co może być nieco monotonne i wtórne to składanie bocznych szyb i wizjerów. Poza tym, to całkiem ciekawy zestaw. Polecam składanie na szklanym stole lub podkładce, żeby równo układać panele 1x1.
Sam zestaw jako gotowy jest genialny. Na pewno niebawem dołączy do niego i reszty concorde i nowy liebherr.
@Jantar997 generalnie zestawy architecture/creator mogą być nudne zwłaszcza jeśli porównamy je z pozostałymi.

Czym większy zestaw tym więcej powtórzeń tej samej czynności, brak ukrytych "smaczków" jak w zestawach licencjonowanych, brak mechanizmów jak w technic.

Hogwart cie raczej nie zawiedzie, szczególnie jeśli jesteś fanem hp.
@Jantar997: Nie każdy wielki zestaw jest fajny w składaniu jak te stadiony. Jak lubisz technica to próbuj coś innego niż samochody. Mi najfajniej składało się 42043 i 42053. Zerknij na 21325, 10316 czy 10497, to też są ciekawe zestawy.