Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny mój laptop Asus Rog Strix G18 2023 sam sobie aktualizuje bios po czym Windows przestaje totalnie działać. Mogę w jakichś łatwy sposób wrócić do poprzedniego bios i czy to naprawi problem, czy kolejny raz musze instalować od nowa całego windowsa? Ostatnio tez mi zrobił taki numer, ze Windows ściągnął aktualizacje bios, po czym Windows przestał działać. #laptopy #laptop #asus #windows #windows11
  • 14
@BROKOLINI92: a nie masz jakiegos softu programu od producenta lapka Asusa w ktorym to automatycznie sobie sciaga i instaluje aktualizacje? ja takie cos mam w swoim lenovo ale juz wylaczylem i tylko recznie sprawdzam aktualizacje

updejty systemu windows nie powinni sciagac i instalowac nic innego jak tylko nowe poprawki do stemu windows no chyba że tam grzebales głębiej w tych ustawieniach i zezwoliles na instalacje alternatywnych sterownikow
@BROKOLINI92: jak Ci tu zaraz polecą jak zdowngradować bios to już Ci komp nie wstanie:) owszem zaimplementowane w systemie windows oprogramowanie producenta jak najbardziej pobierze i zaktualizuje BIOS. Istnieje szansa, że z powodu kilku newansów system nie wstanie ale to nie kłopot. bios jest już aktualny i najlepiej zapuścić instalkę windows od nowa pobierając iso ze stroy microsoft i nie instalując niczego co oferuje producent sprzętu., wtedy będzie git
@wojciet: żebyś się kiedyś nie zdziwił. Sam widziałem jak windows próbuje bios ściągnąć, ale w porę zauważyłem. Od tamtej pory windoza ma bana na ściąganie jakichkolwiek sterowników. Bo z kartą graficzną też cyrku robił