Wpis z mikrobloga

534 + 1 = 535

Tytuł: Gra o sumie niezerowej
Autor: Michał Cholewa
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788366955462
Wydawnictwo: War Book
Liczba stron: 688
Ostatni tom tej wspanialej przygody...
Tak jak Wiedzmin Andrzeja Sapkowskiego jest moim zdaniem seria fantasy klasy swiatowej, tak uwazam ze cykl Michala Cholewy "Algorytm wojny" za swiatowej klasy (militarne) science fiction. Gdyby Michal Cholewa urodzil sie w USA/UK i napisal to po angielsku to bylby to hit na miare The Expanse, jestem o tym przekonany.
Przemyslany, realistyczny, wciagajacy. Z mnostwem swietnych bohaterow. Wypelniony akcja - czy to rozne misje naszych komandosow i zolniezy, czy bitwy calych flot w kosmosie. Epickie starcia i stracencze misje. Caly czas towarzysza nam emocje naszych postaci, nie jest to bynajmniej "sucha", naukowa lektura, tylko pelna wrazen kosmiczna opera z 3 stronami konfilktu i genialnym, orginalnym watkiem Sztucznych Inteligencji jako najstraszliwszego wroga calej ludzkosci.
Caly motym Sztucznej Inteligencji jest wlasnie tym co wg mnie wyroznia cala serie i dla mnie jest najlepszym, najciekawszym jej elementem. Az by sie chcialo zeby bylo go jeszcze wiecej w kazdym tomie...
Polecam wszystkim fanom SF i zazdroszcze tym ktorzy beda to czytac pierwszy raz.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #sf #scfi #czytajzwykopem #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
abralinc - 534 + 1 = 535

Tytuł: Gra o sumie niezerowej
Autor: Michał Cholewa
Gatunek...

źródło: 1072222-352x500

Pobierz
  • 7
@abralinc: Dzięki. A czytałeś może serię Odyssey Evana Currie? Rozumiem, że to coś w podobie?
Ja po przeczytaniu 2 1/3 książek z tej serii odpuściłem - postaci są tak sztampowe a sama akcja nudna mimo, że sporo się dzieje. Według mnie te książki mogą się podobać nastolatkom, ja niestety miałem wrażenie że tracę tylko czas.