Wpis z mikrobloga

Jak wygląda początek kariery jako Data Analyst? A dokladniej, to jak się na taką pozycje wbić nie mając wcześniejszego doświadczenia? XD Bardzo często (słusznie) wymagana jest wcześniejsza wiedza domenowa, którą ciężko mieć bez doświadczenia. Rozpoczynam studia magisterskie związane z analiza danych, powoli sie biorę za naukę Tableau, Qlik, czy PowerBI, a obecnie znam podstawowo Pythona, R, ogarniam pracę w bazach danych i Excelu. Uważam, że warto sie nauczyć pracy w Cloudzie, wiedzieć coś o metodyce DevOps i wykorzystywanych tam narzędzi. W związku z tym zastanawiam się, czy wbicie się na początek właśnie w Cloud, bazy danych, czy około DevOpsowe stanowiska, czy nawet pozycje testerskie lub Salesforce, to dobra ścieżka, aby skończyć jako analityk danych? Czy są jakieś inne ścieżki, których nie zauważyłem? XD bo nie chce uczyc sie tylko pod Data Analysta tylko po to, żeby być w czarnej dupie ()
#it #pracait #pracbaza #programowanie #programista15k
  • 13
  • Odpowiedz
@Kleofax:

Cloud, bazy danych, czy około DevOpsowe stanowiska, czy nawet pozycje testerskie lub Salesforce, to dobra ścieżka, aby skończyć jako analityk danych?

Nie wiem z jakiego powodu chciałbyś zostawać analitykiem danych skoro są to bardziej lukratywne stanowiska niż analityk i ciężej się na nie dostać. Idź po prostu na junior analityka albo dowolnego specjalistę od czegokolwiek gdzie w obowiązkach jest PBI
  • Odpowiedz
  • 0
@chinski_pierozek Nie jestem aż tak sztywno nastawiony na dane, po prostu przy nich czuję się najpewniej xD Jeżeli miałbym okazje pójść full w DevOpsa, to bym nie narzekał, bo ten temat też lubię, a też po prostu pewnie za bardzo kombinuje i próbuje znaleźć odpowiednia dla siebie ścieżkę
  • Odpowiedz
@Niuans: no nie powiedziałbym że pięknie interpretuje dane, to jest przydatne jeżeli masz idealne dane co w prawdziwym życiu nie zdarza się zbyt często
  • Odpowiedz