Wpis z mikrobloga

Po skoku przez bramę złamałem sobie kość piętową.

Na karcie informacyjnej napisali:

Wielofragmentowe złamanie kości piętowej. Złamanie stopy bez stawu skokowego. Poza tym struktury kostne bez innych zmian urazowych.
Goleń niebolesna, kostki boczna i przyśrodkowa niebolesne. Tkliwość kości piętowej i kości łódkowatej. Śródstopie niebolesne, palce stopy niebolesne.


Dostałem gips na 2 tygodnie a potem mam przejść na ortezę - też na 14 dni i koniec. Po miesiącu ortopeda powiedział, że wszystko będzie działać normalnie.

Ktoś może miał podobne złamanie w obrębie stopy i wypowiedziałby się, ile czasu zajął mu powrót do normalnego chodzenia, spacerków i powrót na siłownię?

#pokazgips #zlamanie #kontuzja #mikrokoksy #mikrokoksy #ortopedia #medycyna #wypadek
  • 3
@JohnTravoltta: Identyczna sytuacja do mojej sprzed jakichś 4 lat xD U mnie to akurat było dosyć niewielkie pęknięcie kości piętowej.
Dostałem szynę gipsową, ale chyba po 2-3 dniach zmieniłem na ortezę. Dokładnie nie pamiętam, ile zajął mi powrót do sprawności - może z miesiąc, jeśli chodzi o chodzenie.

Na siłkę chodziłem cały czas, nawet w ortezie, po prostu nie robiłem dołu ani niczego, co by wymagało opierania cięzaru na rozwalonej nodze.