Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
takie pytanie:
droga z podwójną ciągła - jedzie kombajn - mogę go wyprzedzić o ile on zjedzie na bok (ale wciąż jedzie) nie wolno mi tylko przekroczyć linii.
Natomiast znalazłem info że jeśli kombajn się zatrzyma na poboczu to mogę go ominąć i wolno mi nawet najechać na linie ciągłe. prawda to?
  • 8
@Poldek0000: nie ma oficjalnego pozwolenia, przepisy o tym nie mówią, ale nie słyszałam chyba, żeby ktoś dostał mandat za przekroczenie ciągłej podczas omijania przeszkody. analogicznie gdy napotkasz na drodze zepsuty pojazd, roboty drogowe, po prostu omijasz.
widziałam jeden filmik, w którym policja zatrzymała gościa w takim sytuacji, ale tam waćpan omijał autobus na przystanku i nie chciało mu się poczekać.
@Krupier: #!$%@? Pan głupoty i się nie znasz
Stan wyższej konieczności czyli uniknięcie wypadku lub kolizji, roboty drogowe, omijanie zepsutego czy zaparkowanego samochodu jest dozwolone.
#!$%@? Pan głupoty i się nie znasz


@kikiton: nie robię tego i znam się całkiem dobrze.

Stan wyższej konieczności czyli uniknięcie wypadku lub kolizji, roboty drogowe, omijanie zepsutego czy zaparkowanego samochodu jest dozwolone.


@kikiton: ale ty napisałeś "omijanie" jako ogół. Omijanie autobusu zatrzymanego na przystanku to nie będzie stan wyższej konieczności.