Wpis z mikrobloga

@progresywneprzeladowanie: Luffy poza Kaido stoczył jak na razie jedną walkę


i tam w zasadzie nie było jej zbyt dużo pokazanych. Anime wygląda jak wygląda bo Toei (studio które to tworzy) uznało, że jakieś dziwne otoczki rodem z Dragon Balla to dobry pomysł i fajne. Japończycy raz na jakiś czas lecą w taki absolutny kicz. Wano to połączenie dobrej jak na One Piece animacji i wyglądu z właśnie takim totalnym kiczem, którego
@progresywneprzeladowanie Przecież to jest bardzo dobrze zrobione. To jest pierwszy raz odkąd oglądam japońskie produkcje gdzie transformacji towarzyszą cały czas pozytywne emocje oraz pasuje w pełni do głównej postaci która walczy w niepoważny sposób. Rozumiem ludzi którym się nie podoba Gear 5 bo pewnie spodziewali się czegoś w stylu Ssj Goku, SSJ2 Gohana lub Rock Lee i jego bram ale chyba częściowo zapomnieli że to jest głównie historia oparta na przygodach i
Napiszę jak to widzę z perspektywy osoby, która gdy pierwszy raz zobaczyła G-5 w mandze to była zawiedziona.

Na początku bardzo źle przyjąłem koncept G-5, wyglądał dla mnie śmiesznie i mało ekscytująco (zupełne przeciwieństwo "Snake-mana"). Nie pasowało mi to do stylistyki mangi. Sądziłem ze to krok za daleko.

ale

Po czasie zrozumiałem/przyjąłem koncept G-5 i samego Joy Boy'a jako istoty całkowicie wolnej, nie obciążanej żadnymi prawami czy to ludzkimi czy naturalnymi. I
Pytanie do tych co czytają mangę. Już każda walka pryz użyciu Gear 5 będzie kreskówka? Żenada.


@progresywneprzeladowanie: Oda jest fanem starego stylu komiksowego.

– It’s surprising you both chose such relatively recent chapters. In ‘ONE PIECE’ Chapter 1044, the real name of the Gomu Gomu no Mi is revealed, and Gear 5th appears letting Luffy fight changing his whole body.

Oda: I drew this because I really want to have fun,