Wpis z mikrobloga

#kerbalspaceprogram wytłumaczy mi ktoś co robię źle z randevous? Odpaliłem misję na złapanie kosmonauty i łapię orbitę większą niż zagubionego, wyznaczam miejsce spotkania na ok 300- 400 metrów, czyli manewry - ok, uruchamiam silnik minutę przed manewrem z taką mocą aby koniec działania silnika i koniec manewru były w tej samej sekundzie. Otrzymuję zamiast 300 m mam 3 km.
  • 6
  • Odpowiedz
@frytaa: Minuta przed manewrem to sporo za dużo. Musisz stopniowo redukować wzajemną prędkość i odległość. Jeśli masz prędkość względem celu 100m/s to rozbij to sobie na trzy manewry: redukcję do 20m/s, potem do 5m/s, a potem finalne podejście. I podobnie stopniowo zmniejszaj odległość. Nie zrobisz idealnego rendesvous na 0.0m i 0m/s za jednym strzałem.

PS: optymalne podejście to kilka rozłożonych w czasie bardzo krótkich odpaleń silnika na 100%, a nie jedno
  • Odpowiedz
  • 1
@salad_fingers: teraz miałem czas, ale udało się ()
po kilku ragequit'ach zauważyłem że moje AP i PE a rozbitka jest ok 30 km różnicy (a to dużo, przynajmniej w mojej ocenie początkującego) więc postanowiłem wysłać kolejny statek powietrzny ale wystartować z AP na poziomie 95k km gdzie rozbitek miał 85k i udało się podlecieć z drobnymi poprawkami podczas wyhamowania za pierwszym razem i złapać
  • Odpowiedz