Wpis z mikrobloga

Pozdrowianka z Wielkiego Rozsuteca. Polecam trasę na krótki wypad. Pętla około 5-6h, zależy od tempa i przerw, pewnie da się i szybciej. ʕʔSą łańcuchy, trzeba trochę rękoma popracować a przy tym bez zawału serca od ekspozycji. Idealnie na trening ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i można dojść pięknymi Dierami, powspinać się po drabinkach. Albo zejść, ale to gorsza opcja.

Ludzi moc, nie polecam wypadów w weekend. Tworzyły się korki do łańcuchów i drabinek. Dlatego tez powrót zajął nam dłużej niż dojście na szczyt, bo wybrałyśmy powrót przez Diery, a tam większość wchodzi a nie schodzi, w każdym problematycznym miejscu musiałyśmy czekać długie minuty aż ktoś nas puści na dół. W jednym momencie juz zaczęłam krzyczeć, żeby zatrzymać ten ciąg piechurów. Wchodzili na półkę, tam utykali w korku bo dalej „płyta” i łańcuchy, kolejni blokowali drabinkę i stali na niej, jak tylko robili krok do przodu to Ci z dołu ładowali się na drabinę, a myśmy stały jak dwie oślice kilka minut nie mogąc zrobić kroku. Krzyk nic nie dał wiec w końcu po prostu wbiłam się na chama, zmuszając ludzi niżej do cofnięcia się z drabinki. Inaczej stałabym tam do teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gory
#malafatra
#slowacja
rudyba - Pozdrowianka z Wielkiego Rozsuteca. Polecam trasę na krótki wypad. Pętla oko...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
@Przegrywek123 nigdzie o tym informacji nie znalazłam. Na mapie turystycznej również nie jest oznaczony jako jednokierunkowy. Nie żebym szukała jakoś bardzo, po prostu przeczytałam opis trasy i nie było nic o jednokierunkowym ruchu, wiec fakt mój błąd. Po drodze tez nikt nie zwrócił uwagi, ze jest to jednokierunkowy szlak, gdyby ktoś powiedział poszłybyśmy zielonym ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie byłyśmy jedynymi nieogarami, do których to nie dotarło.