Wpis z mikrobloga

@hevelx z Rosją da się ułożyć? Co ty pier**lisz? Skąd taki nagle wysyp rusofilów na wykopie? Kopiejki wpłynęly na konto?

Rosja traktuje nas jako „kraj nadwiślański”, nie uważa, że powinniśmy być suwerennym państwem i jeśli tylko będzie w pozycji siły będzie starała się nam dokopać, tak jak próbowali to robić przez ostatnie 500 lat. W naszym interesie jest osłabianie ich gospodarki, izolacja międzynarodowa i niszczenie siły żywej ich wojska. Nie zgodzisz się
Z Rosją da się ułożyć - pytanie czy jeszcze jest po co


@hevelx: No i wyszła z ciebie onuca. ruskie mają tylko główny cel - podporządkować sobie państwa i rejon Europy wschodniej i po to była ta wojna. Polska ma być w ich polityce mało istotnym krajem buforowym i takie przewidują dla nas miejsce. Teraz zależnie kogo zapytasz to dostaniesz mniej lub bardziej interesujące koncepcje. Niektórzy w ogóle odmawiają Polsce suwerenności
@hevelx: Te wszystkie obrażania się na Ukraińców w obecnym czasie brzmią zupełnie jak narzekanie Angoli na Polaków, a jak ryłem ze śmiechu jak powstał taki brytyjski reportaż o takim niezadowolonym, mógłby siedzieć na tagu blackpill xD
@Prezes: Jesteś takim manipulantem że nie zacytowałeś nawet zdania, a jego k*rwa połowę jak typowy Ukrobot. Da się ułożyć, nie znaczy, że mamy się układać - do czego chyba wyraźnie wyrażałem sceptycyzm. Dobrze, że nie wycinasz pojedyńczych słów żeby się do nich dosrać i trzepać konia na widok własnych ripost. Myślę, że relacje Polski i Ukrainy za jakieś 6-12 miesięcy otworzą ci oczy na to jak interesy poszczególnych krajów mogą zmieniać
@Vistu: Napisałem to czysto teoretycznie. Każdy kraj może w teorii dojść do porozumienia. Zakładając oczywiście potencjalną zmianę władzy na Kremlu etc. Za max. 10 lat nie będzie Putina. To nie jest wcale taki długi okres czasu. To trochę ponad dwie kadencje PiS. Ja np. chciałbym wiedzieć jak USA mają plan na tę wojnę i ile jeszcze będą popierdywać sprzętem naszym kosztem ekonomicznym jak i bezpieczeństwa.