Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: ciekawi mnie ta ilość mężczyzn na dworcu, rozumiem że każdy z nich tylko odprowadza kobietę na pociąg? Bo jakoś nie do końca wierzę w ten zakaz wyjazdu mężczyzn z kraju.

Ktoś wie jak jest z posiadaczami karty polaka?bo obserwuję jednego gościa na Instagramie, który ciągle turystycznie jeździ sobie na Ukrainę, a jest posiadaczem właśnie karty Polaka
ciekawi mnie ta ilość mężczyzn na dworcu


@Kreation: Tam widać chłopców poniżej 18 roku życia.

Ktoś wie jak jest z posiadaczami karty polaka?


Karta Polaka na Ukrainie nie uprawnia do niczego.

bo obserwuję jednego gościa na Instagramie, który ciągle turystycznie jeździ sobie na Ukrainę, a jest posiadaczem właśnie karty Polaka


Może być chory, być ojcem trójki dzieci, albo mężem osoby niepełnosprawnej.
@kureci_paratko: kraj jest w stanie wojny i Zełek musi zrozumieć, że jak chce do UE to musi zmienić stan rzeczy jeżeli chodzi o korupcję. Ma do tego idealny moment - jak ktoś w strukturach państwowych zostanie złapany na korupcji to siup do woja albo srogie kary więzienia. Tylko nie wiem czy ktoś by w administracji się ostał, ale trzeba to wypalić gorącym żelazem żeby coś się zmieniło.
@Wejd1 coś się tam dzieje, lecą głowy. Jednak w stanie wojny ciężko nagle jednocześnie uprawiać politykę wewnętrzną i czystki w gospodarce, niszczyć monopole i tłumaczyć się z takich paradoksalnych sytuacji. Ukraina sporo odstaje od zachodu. Po zakończeniu wojny powinni zająć się tymi problemami, przy pomocy i inwestycji z zachodu pojawi się konkurencja i może uda się złamać te monopole oligarchi.