Wpis z mikrobloga

PiS pyta się czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego. Ja zagłosuje na TAK.
Wiek emerytalny powinien być równy i Kobiety też powinny pracować do 65 roku życia.
Nie powinno być też w ogóle przywileji emerytalnych. Taki "górnik" czy milicjant ma iść na emeryturę w wieku 40 lat kiedy niejeden fizyczny na produkcji czy budowie ciężej #!$%@?? To jest kpina. Radzę każdemu głosować na TAK.
Swoją drogą ciekawe czy będą mieli jaja żeby zapytać o aborcję.

#polityka #bekazpisu #pis #wybory2023 #referendum
  • 13
Wiek emerytalny powinien zostać obniżony


@ANTYPOLAND: Dlaczego? Przecież mamy jeden z najniższych wieków emerytalnych w Europie czy nawet na świecie.

Dosyć wykorzystania ludzi i zmuszania ich harowaniem do śmierci.


Do jakiej śmierci? Żyjemy coraz dłużej to i siłą rzeczy musimy pracować coraz dłużej. Nie może być tak, że ponad 20 lat żyjesz na koszt państwa, nie stać Nas na to. Dziura budżetowa z powodu zbyt młodych emerytów jest coraz większa i
@mroznykasztan: to niech się powiększa, w dupie mam gospodarkę, liczy się empatia i zdrowie psychiczne obywateli a nie jakieś finanse.
Żyjemy dłużej dzięki tej szybszej emeryturze, a nie rozwoju technologii medycznych. Poza tym rozwój już stoi w martwym punkcie i dalej nie będzie się wydłużał. Mokry sen prywaciarzy
to niech się powiększa, w dupie mam gospodarkę, liczy się empatia i zdrowie psychiczne obywateli a nie jakieś finanse.


@ANTYPOLAND: Boże, jakim jesteś egoistą... Tylko Twoje dobro się liczy, innych masz w dupie. Masz dzieci? Jeśli tak - to im współczuje, bo dzięki takiej postawie sprawiasz, że będą miały ciężej w życiu a nie łatwiej. Gratuluję! Nie dość, że egoista, a do tego analfabeta finansowy. Piękne combo.

Żyjemy dłużej dzięki tej
@mroznykasztan: Średnio może dłużej, mężczyźni w tym kraju coraz krócej. Różnica między przewidywana długością kobiet i mężczyzn w Polsce jest jedna z największych w UE. Trzeba najpierw podwyższyć wiek kobiet do 65 i jednocześnie go zrównać (wtedy byśmy byli mniej więcej na średniej unijnej) a nie podwyższa wiek tez dla mężczyzn do 67 jak nie więcej jak teraz z 30% mężczyzn nie dożywa emerytury xd Moge tez pisać o słabej służbie
@Szalom: Czy te dwa lata dla mężczyzn robią aż taką dużą różnicę? No nie wiem. Niech będzie - wpierw zrównajmy, później pomyślimy co dalej.
I tak, trzeba coś zrobić z polską służbą zdrowia, bo poziom jej ciągle spada, a wręcz szoruje już po dnie.
@ElectroNICK oczywiście, że tak. Ja np. jestem za podniesieniem do min. 85 lat dla kobiet i dla mężczyzn. Jak ktoś chce wcześniej - proszę bardzo, nie ma nakazu pracy w tym kraju jeszcze („jeszcze”, bo w poprzednim ustroju komuchy podobne do tych co dzis rządzą wprowadzili, wiec kto wie, jeszcze ze dwie kadencje…), wiec na emeryturę można przejść i w wieku 30 lat. Tylko trzeba mieć za co, a nie wyciągać rękę
@ElectroNICK jeżeli by pytali o aborcję to zapewne pytanie będzie brzmiało:
- czy rodzic ma mieć prawo zabić swoje dziecko?
- czy ludzie powinni decydowac o prawie do życia drugiego człowieka?
albo
- czy lekarz powinien mieć możliwość zakończenia życia innej osoby?
tam będą tak prowokacyjne i niejednoznaczne pytania, że jak ludzie nie odpowiedzą, tak oni to wykorzystają w kampanii