Wpis z mikrobloga

Uwaga #droneradar już nie działa.
Tak więc zgłaszanie lotów masz robić... MAILEM po sprawdzeniu na stronie PANSY stref.
Podobno tymczasowe rozwiązanie.
Jak widać "Nowy Ład" dotarł już nawet do #hobby #drony #fpv

A wszystko roznosi się najprawdopodobniej o brak kasy dla autora aplikacji DR, który miałby ja utrzymywać za dziękuję od ULC/PAŻP.

#dyktaikarton
  • 16
  • Odpowiedz
@hiperchimera: jakbyś chciał wiedzieć to autor dostał juz duzo kasy z budzetu panstwa za drone radar i teraz nie ma nic do utrzymywania - po porstu szantazuje zeby dostac drugi raz kase za to samo
  • Odpowiedz
@Futhark: tak działa 'utrzymanie', sprzęt się zmienia, soft się zmienia, trzeba się dopasować. Ciekawe, że przez 2 lata nie ogarnęli swojego/nowego DR. Mają przecież https://dronemap.pansa.pl - gdzie to połowa funkcjonalności. Druga połowa to zgłaszanie i akceptacja z TWR.

@hiperchimera pewnie tak, ale dziwne, że jeden system działa, drugi nie. Tak jakby wersję bazy zmienili w backendzie pansy i na IPhone byłyby używane nowsze/kompatybilne libki.
  • Odpowiedz
@belu_p komunikat sugeruje problem z firebasem, więc to raczej wina deweloperów apki niż backendu pansy.
Zakładam że DR używa Firebase do powiadomień push i być może realtime database do zapewnienia danych o aktualnie odbywanych lotach itp.
Albo przekroczyli quota i nie chcą już opłacać tych usług, albo świadomie wyłączyli np. apkę androidową w konsoli Firebase w jakimś celu
Nie widzę innych możliwości żeby aplikacja nagle wyświetlała taki błąd, mimo że nie
  • Odpowiedz
@PieceOfShit: a wersja przedstawiona przeze mnie? Nie znam się na mobilnych apkach, ale to pierwsze co mi przyszło do głowy, że android może mieć starszą libkę.
  • Odpowiedz
  • 3
@Futhark: "po porstu szantazuje zeby dostac drugi raz kase za to samo"

No tak bo raz npisny program nie trzeba dostosować do nowych telefonów, za Applestora nie trzeba płacić, a w ogóle to jak można chcieć kasę za program...
  • Odpowiedz
@hiperchimera niby rozumiem, ale to nie ten przypadek. Nie mogę zdradzać szczegółów, ale mogę zacytować @PieceOfShit:

albo świadomie wyłączyli np. apkę androidową w konsoli Firebase w jakimś celu

resztę pozostawiam domysłom, które za jakiś miesiac-dwa powinny być jasne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Futhark: "ale to nie ten przypadek. Nie mogę zdradzać szczegółów, ale mogę zacytować"

sprawa jest chyba prosta, albo PAŻP jest tutaj czarnym charakterem albo autor DR. A cierpią wszyscy, którzy chcą latać zgodnie z literą prawa.

Bo oczywiście jak widzieliśmy że stłuczki podczas cofania milicjanta, pouczenie jest dla zarządu, mandat dla hołoty...
  • Odpowiedz
@hiperchimera zgadzam się, wielki błąd PAŻP że nie zrobił swojej aplikacji jak dr przestał być wspierany, ale są ludzie co chcą na tym zarobić kosztem całego środowiska
  • Odpowiedz
@belu_p dzieki za update, ja się w sumie już przyzwyczaiłem do wysyłania maili - ktoś zrobił generator i wystarczy tylko kliknąć prześlij do programu, ale chętnie wrócę do dr (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 2
"Zgrubne wyjaśnienie problemu oraz info, że pansa dogadała się z DR o naprawę apki"
@belu_p
to akurat dobre wieści, bo znów będzie można latać legalnie bez fikolków z mailami, których zapewne nikt je czyta a już tym bardziej nie wprowadza tego na żywo. Raczej Pansa kazała na czas "przejściowy" zgłaszać loty mailem, żeby mieć w razie czego du...pochron i informację dla ubezpieczycieli, że lot był legalny w razie konieczności wypłaty odszkodowania.
  • Odpowiedz