Wpis z mikrobloga

@sirgorn: zawsze myślałem, że poza zasięgiem Internetu loty zgłasza się telefonem do FIS... Latam niemal codziennie i nie miałem jeszcze awarii apki.
Sytuacja beznadziejna, ale nie znamy też żądań autorów DroneRadar. Z jednej strony Polska ma najbardziej zaawansowany system do sprawdzania przestrzeni powietrznej dla dronów, z drugiej strony tam na samej górze drabinki decyzyjnej to pewnie tylko jakieś zabawki, a nie poważne samoloty - nie ma co się przejmować skoro działa.
belu_p - @sirgorn: zawsze myślałem, że poza zasięgiem Internetu loty zgłasza się tele...

źródło: Pogoda_DroneRadar

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rad-X @litowo-polimerowy @sirgorn
Dopiero zauważyłem, że jest oficjalna informacja o tym: https://www.pansa.pl/problemy-z-aplikacja-mobilna-do-koordynacji-lotow-bsp/
Taki zapisek jest w pansa utm przy każdej misji (link nie działa, ale po przeszukaniu strony trafiłem na ten powyżej):

W związku z pojawiającymi się sytuacjami nieprawidłowego działania aplikacji DroneRadar, PAŻP wprowadza tymczasową, obowiązującą równolegle do stosowanej opisanej poniżej procedurę zgłaszania lotów lub koordynacji z TWR. Jeśli występuje na telefonie pilota występuje awaria DroneRadar należy zapoznać się się z informacjami
  • Odpowiedz
  • 2
@belu_p: widocznie zmienili linka, bo z artykułu w tym Xsie (se kuźwa wymyślił nazwę XDDD) była ta zawartość co ty linkujesz. Informacja że można sobie zadzwonić do fis też mnie nie przekonuje.


A co do zaawansowania aplikacji, to zdaje mi się, ze w chorwacji też korzystają z podobnej
  • Odpowiedz