Wpis z mikrobloga

#komputery #kartagraficzna

Mirki mam pytania - posiadam płytę główną ze złączem PCI Express 2.0 i chce założyć kartę ze złączem PCI Express 3.0, przykładowo jakiś radek r9 270x/280 albo geforce gtx 760/770. Jest sens coś takiego robić? Wiem, że złącza są kompatybilne, ale czy będzie to ze sobą dobrze chodzić? Posiada ktoś taką konfigurację? Duża może być różnica między płytą z nowszym złączem, a starszym?
  • 6
@ZmutowanaFrytkownica: jedyna różnica pomiędzy złączami to to że nie trzeba podpinać wtyczki 6-pin/8-pin do karty bo pci-e dostarcza 300W na złączu i większa przepustowość pamięci który ma prawie zerowy wpływ na samą wydajność karty praktycznie, chyba że gramy w jakaś grę z ogromnym światem i masą tekstur hd w 4096x4096 oraz AA i musi ciągle na bierząco ładować wszystko to wtedy może jakiś wpływ to będzie miało
@Jurigag: aha, dzięki. Taki przykładowo gtx 760 wymaga wtyczek 6-pin i 8-pin które trzeba podłączać niezależnie od rodzaju złącza - po co skoro samo złącze dostarcza odpowiednią ilość? o_0 Mam zamiar kupić taką kartę i myślałem, że różnica będzie większa. Nie orientujesz się czy taka grafika i i2500k przypuśćmy na domyślnym taktowaniu wystarczy zasilacz 500 wat? Według różnych kalkulatorów wychodzi zużycie ok. 460-470 wat całego zestawu przy 90% obciążeniu, a jak
@ZmutowanaFrytkownica: zależy jaki model zasilacza dokładny, jak modecom feel III itp itd to nie, jak jakiś XFX/Be Quiet czy SilentiumPC to spokojnie te 500 W starczy raczej, po to właśnie to jest żeby móc podłączyć pod stare złącza ;P