Wpis z mikrobloga

Szukam dużego samochodu rodzinnego na 7 osób w budżecie 100 - 130 kPLN, rocznik 2018 lub nowszy, preferowany SUV. Szacowany przebieg roczny nie przekroczy 10 kkm rocznie i większość krótkie dystanse rzędu kilku/kilkunastu km, więc się rozglądam za benzyną. W związku z tym, że ofert jest naprawdę mało w okolicy mam pytania:

1. Czy faktycznie diesel to jest bardzo słaba opcja, nawet jeśli bym pamiętał, żeby co dwa tygodnie zrobić wypalanie DPFa i mogę zaakceptować wyższe spalanie? Uwzględniając diesle znacznie zwiększy się liczba ofert.
2. W wielu autach, ostatni rząd siedzeń to jest jakiś żart (np. Nissan X-Trail). Najbardziej biorę pod uwagę 5008, Kodiaq, Jogger (nówka). Czy jest coś innego ciekawego w budżecie? A może iść w stronę amerykańca pokroju Dodge Durango/Journey (trochę się obawiam trudności z eksploatacją)?
3. Korzystał ktoś z usługi Carvago (sprowadzają, sprawdzają konkretne auto z zagranicy, ogarniają formalności)? Ciekawi mnie jak w praktyce wygląda zwrot pojazdu w ciągu 14 dni.

#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #pytanie
  • 10
@takJakLubimy: nad Pacifica się zastanawiałem bo w tej cenie idzie dostać, ale obawiam się jakichkolwiek napraw, że będę musiał jeździć do innego miasta na serwis i czekać miesiąc na części.
Te pozostałe wszystko w dieslu? Wszędzie w internecie powtarzają jak mantrę "diesel tylko na duże przebiegi i trasę", ale nie chce mi się wierzyć, że wszyscy posiadacze diesle robią trasy i nie jeżdżą po kilka km na raz.
@NieBendePrasowac:
Diesel w galaxy pali na trasie 5-6 w miescie 10-12
W Sharanie trochę mniej.
Zapala się kontrolka wypalania, jedziesz kilka kilometrów powyzej 2000 obrotów i tyle.
Tylko niestety teraz chyba już wszystko z adBlue.
Galaxy bardzo komfortowy. Sharan twardsze zawieszenie.
Najlepiej samemu się przejechać.
@NieBendePrasowac: mam tiguana 7os. = kodiaq dsg 1.5t. Technicznie nie mam żadnego zarzutu. Jeździ się jak suvem, albo wręcz zwykłą osobówką.

Ten trzeci rząd to taki dla dla dzieci <10l.

1. nie mam zdania.
2. to już Ty musisz wiedzieć kogo będziesz sadzać w 3rz. w jurney chyba to samo co w tigu jeżeli chodzi o miejsce. pełnoprawny to chyba z wymienionych tylko sharan i pacifica
3. za granicą nie znajdziesz
@NieBendePrasowac kolega sprowadzil przez posrednika pacifice bita ze stanow jakos 6 letnia i zmiescil sie w 90k na wypasie ze wszystkim i pod lpg, 5008 ma troche wieksza pake i 3 foteliki chyba wejda z tylu niz w kodiaqu, w kodiaqu kolega ma 3 rzad siedzen ale to dla maluchow i bagaznika nie masz… jesli wozisz tyle dzieci na codzien to tylko pacifica albo toyota senna a w europie to masz z
mam tiguana 7os. = kodiaq dsg 1.5t.


@kuncfot: no właśnie niekoniecznie - w sensie są bardzo podobne, ale niewielka różnica potrafi sprawić, że jednak tylny rząd nadaje się dla niewysokich dorosłych. Miałem okazję siedzieć tylko w X-trailu i 5008, w 3 rzędzie było wyraźnie więcej miejsca w 5008 (chociaż jest odrobinę krótszy). Kodiaqem jechałem na jazdę próbną, ale tylko 5-osobową. Oglądałem na YT np. tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=b62ITcoqN0s i wychodzi na to,
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: masz jakieś info o eksploatacji/naprawach? Albo kwestia przerobienia na wersję europejską? Znajomy sprowadził Infinity i konwersja oraz naprawy to jakaś masakra, nie wyobrażam sobie żeby musiał jechać 200 km, zostawiać auto na miesiąc, wracać pociągiem itp.

Poza tym, bardziej wolałbym pójść w SUVa pokroju Journey/Durango (mnie i żonie bardziej się podobają). Ideałem byłby Subaru Ascent albo Kia Telluride ( ͡° ͜ʖ ͡°) ubolewam, że samochody w
NieBendePrasowac - @wartoscitradycjeEUROPEJSKIE: masz jakieś info o eksploatacji/napr...

źródło: till-2-of-16-scaled

Pobierz